ÚvodEsoterikaFeng ShuiFeng Shui stromečky z polodrahokamů

Feng Shui stromečky z polodrahokamů

VYTVARUJTE SI SVŮJ STROMEČEK!

Slovo Feng Shui znamená „vítr a voda“. Větry jsou převzaty z nebe, vody ze Země. Feng Shui představuje tok energie v čase a určuje stav rovnováhy mezi člověkem a energií čchi (biologická vitální síla, tvoří podstatu např. tradiční čínské medicíny a akupunktury), nebo pěti elementů přírody, tj. dřeva, kovu, ohně, vody a země.
Energie čchi, cirkulující v lidském těle, se rozděluje na čchi řídící (jing – čchi), která vyživuje tělesné orgány a čchi ochrannou (wej-šchi), která chrání povrch těla.
Ve zdravém těle je oběh čchi nenarušený a poměr jin a jang je harmonický. Obnovení proudění energie čchi jednotlivými drahami (meridiány) je podstatou akupunktury nebo akupresury.

Celé učení Feng Shui se opírá o: 

  • tok energie čchi, která je všudypřítomná a má přímý vliv na naše zdraví a vitalitu,

  • pentagram živlů, který udává životní element člověka, ovlivňuje soulad mezi lidmi a stejně tak harmonii prostoru,

  • schéma Pa-Kua, tj. systém, s jehož pomocí je možné rozpoznat příčiny všech problémů. Jednotlivé předměty, kterými se obklopujeme, rozmístění v prostoru apod., vypovídají o kvalitě života každého z nás,

  • faktor času, kdy vše kolem nás je v neustálém pohybu, vše se odehrává v různých časových cyklech, kdy každý cyklus má svou určitou energii.

Kategorie neobsahuje žádné aktivní produkty anebo zadaným parametrům neodpovídá žádný produkt!