ÚvodŠperkyStříbrné šperky s kamenyPřívěsky stříbro

Achát zříceninový přívěsek stříbro Ag 925 P92

Achát zříceninový přívěsek stříbro Ag 925 P92

Krásný přívěsek stříbro s velmi dekorativním a unikátním tzv. "zříceninovým"achátem. Přes svůj podivný český název patří tento druh neobvyklého achátu k těm nejhezčím vůbec, jde o acháty v jemném hnědavém tónu většinou… více »

Dostupnost:
poslední  1 ks
Doručíme
Doručíme do pátku 22. 06.
Kód produktu:
X2TBAP92P
Původní cena:
1 239 Kč
Ušetříte:
340 Kč −27%
Vaše cena:
899 Kč s DPH

Nakupte a získejte dopravu za 55 Kč
zobrazit možnosti dopravy

Česká pošta - Balík do rukyČeská pošta - Balík do ruky115 Kč
Česká pošta - Balík na poštuČeská pošta - Balík na poštu95 Kč
PPL - Parcel PrivatePPL - Parcel Private105 Kč
DPD - PrivateDPD - Private100 Kč
UloženkaUloženka55 Kč
PPL - Slovenská republikaPPL - Slovenská republika240 Kč

Zvolte variantu:

Achát zříceninový přívěsek stříbro Ag 925 P92

Krásný přívěsek stříbro s velmi dekorativním a unikátním tzv. "zříceninovým"achátem. Přes svůj podivný český název patří tento druh neobvyklého achátu k těm nejhezčím vůbec, jde o acháty v jemném hnědavém tónu většinou s výraznou kresbou a vzory, díky inkluzím uvnitř achátu, které činí tyto acháty atraktivní a velmi žádané pro výrobu šperků. Podíváte-li se na přívěsek s tímto achátem proti světlu, vzory uvnitř kamene se promění do podoby různě uspořádaných "trubiček" - i proto nese tento achát v angličtině daleko výstižnější jméno: trubkový achát (tube agate). Vzácný achát v tomto přívěsku se vyznačuje nejen tvarem velkého čtverce, ale především mimořádně krásnými vzory inkluzí a prvotřídní kvalitou kamene. Tohle je vskutku nádherný a neobvyklý šperk, který na vás zaručeně nikdo nepřehlédne. Velikost kamene cca 2,4 cm. Ag 925. Kupujete přímo vyobrazený šperk.

Zříceninový achát dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání,posiluje soustředění, dodává odvahu a upřímnost vůči nám  samým. Pomáhá překonávat negativní pocity, zahořklost, vnitřní zlobu, odstraňuje vnitřní napětí, navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku a dodává odvahu k hledání lásky nové, pomáhá při citových zklamáních. Výborný ochranný kámen pro malé děti.

„Trubičky“ ve zříceninovém achátu vznikají během tvorby achátu z chalcedonu, kdy se do něj dostanou jako vlas tenké jehlice minerálů, které postupně achát „obaluje“.  Někdy tyto inkluze v kameni zůstanou, ale někdy se vzniknou prázdné trubičky, jež se postupně vyplní oxidem křemičitým. Pokud se provede řez napříč tímto achátem, získáváme plátky kamene s nádhernými vzory v barvách od bílé přes béžovou až po tmavší hnědou, jež vytvářejí půvabné a neobyčejně dekorativní kompozice vzorů a barev.

Detailní popis kamene: achát

Související produkty