ÚvodVýprodej

Ametyst Rose de France přívěsek stříbro Ag 925 P79

Ametyst Rose de France přívěsek stříbro Ag 925 P79

Unikátní a velmi elegantní stříbrný přívěsek s broušeným vzácným ametystem Rose de France s atraktivním tvarem. Nechte se okouzlit třpytem jeho briliantového brusu a něžnou fialovou barvou, navíc ametyst tiší strachy… více »

Dostupnost:
poslední  1 ks
Doručíme
Doručíme do pátku 18. 01.
Kód produktu:
X2RFAP79P
Původní cena:
1 399 Kč
Ušetříte:
402 Kč −29%
Vaše cena:
997 Kč s DPH

Nakupte a získejte dopravu za 55 Kč
zobrazit možnosti dopravy

Česká pošta - Balík do rukyČeská pošta - Balík do ruky85 Kč
Česká pošta - Balík na poštuČeská pošta - Balík na poštu80 Kč
PPL - Parcel PrivatePPL - Parcel Private105 Kč
UloženkaUloženka55 Kč
GLS kurýrní služba79 Kč
GLS - Slovenská republika120 Kč

Zvolte variantu:

Ametyst Rose de France přívěsek stříbro Ag 925 P79

Unikátní a velmi elegantní stříbrný přívěsek s broušeným vzácným ametystem Rose de France s atraktivním tvarem. Nechte se okouzlit třpytem jeho briliantového brusu a něžnou fialovou barvou, navíc ametyst tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje a zahání pocit viny. Rose de France je drahý kámen, jenž není příliš k dostání, jeho jemná fialová krása je v tomto přívěsku podtržena desítkami plošek briliantového brusu. Atraktivní šperk, jenž na vás nezanikne ani při slavnostních příležitostech. Budete mít opravdu nepřehlédnutelný šperk. Velikost ametystu cca 1,7 cm. Ag 925. V nabídce máme pouze několik kusů! Kupujete přímo vyobrazený šperk. 

Rose de France je drahý kámen patřící do skupiny ametystu. Jedná se o ametyst nezaměnitelné pastelové barvy, zářivě růžové nebo fialové, připomínající obvykle barvu levandule nebo šeříku a svou krásou může směle soupeřit s kunzitem, který se též řadí mezi drahé kameny, jež jsou na trhu poměrně vzácné. Barevný odstín Rose de France závisí mimo jiné i na obsahu železa. Na rozdíl od ametystu, který se vyskytuje v různých tónech fialové, lila až tmavě purpurové, je v Rose de France Ametystu zastoupeno železo v menším množství, což působí nezaměnitelný něžný barevný tón tohoto drahého kamene. Tento druh ametystu byl populární zejména během viktoriánské éry a v současné době dochází opět k oživení jeho popularity v rámci důrazu kladeného na krásu pastelových drahokamů.

Původ jména Rose de France není znám. Některé zdroje uvádí, že vzhledem k oblibě ametystu ve Francii, byl nazván květinou Francie. Nicméně se spíše jedná o poetický název pro drahokam osobité lila barvy, specifického fialového odstínu.

Ametyst se těží v Brazílii, přičemž naleziště Rose de France Ametystu jsou v provinciích Minas Gerais Bahia a Marabá. Brazilský ametyst se v Evropě objevil v roce 1727 a brzy se stal velmi módním

Ametyst je mimořádně mocný kámen s ochrannou sílou. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl. Je kamenem pravé, ryzí lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí.

Léčebné využití: zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva, odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů a metabolismus, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Léčí podlitiny, otoky a rány. 

Detailní popis kamene: ametyst

Související produkty