ÚvodEsoterikaFeng ShuiSochy a sošky

Buddha dotýkající se Země thajská soška

Buddha dotýkající se Země thajská soška

Krásná thajská soška Buddhy dotýkajícího se země. Symbolika: Buddha dotýkající se země vyjadřuje moment osvícení. Hmotnost je cca 695 g, rozměry: 20x15x32 cm. Soška je vyrobena z odolného polyresinu vykládaného… více »

Dostupnost:
poslední  2 ks
Doručíme
Doručíme do středy 20. 02.
Kód produktu:
X218111P
Původní cena:
799 Kč
Ušetříte:
160 Kč −20%
Vaše cena:
639 Kč s DPH

Nakupte a získejte dopravu za 55 Kč
zobrazit možnosti dopravy

Česká pošta - Balík do rukyČeská pošta - Balík do ruky85 Kč
Česká pošta - Balík na poštuČeská pošta - Balík na poštu80 Kč
GLS kurýrní služba79 Kč
UloženkaUloženka55 Kč
GLS - Slovenská republika120 Kč

Zvolte variantu:

Buddha dotýkající se Země thajská soška

Krásná thajská soška Buddhy dotýkajícího se země. Symbolika: Buddha dotýkající se země vyjadřuje moment osvícení. Hmotnost je cca 695 g, rozměry: 20x15x32 cm. Soška je vyrobena z odolného polyresinu vykládaného zrcátkovou mozaikou. 

Buddha, v překladu probuzený, osvícený, je v buddhismu bytostí, která dosáhla dokonalé realizace, tzv. osvícení. Takové bytosti jsou osvobozeny od tzv. tří jedů mysli, tj. nevědomosti, hněvu a chtivosti a od utrpení. Podstatou bytí pro ně jsou charakteristické znaky bytí, což značí neuspokojivost, nestálost a nepodstatnost.

Buddha dotýkající se Země je nejčastějším vyobrazením v thajských chrámech. Buddha sedí se zkříženýma nohama, s levou rukou v klíně a pravou rukou se dotýká země. Tato pozice je známá jako mudra „země svědka“, také „volání Země za svědka“ a je to definice momentu osvícení pro Buddhu.

Podle legendy byl princ Siddharta, po šesti letech meditace pod stromem Bodhi (listy fíkovníku posvátného), na pokraji osvícení. V té chvíli dorazil Mára, démon iluzí, a snažil se odradit Siddhartu od posledních kroků k osvícení. Siddharta meditoval celou noc, aby překonal strach a pokušení seslané Márou. Mára seslal na Siddhartu své dcery, aby odvedly jeho pozornost od cesty k osvícení. Siddharta však jediným gestem ruky proměnil Márovy dcery na stařeny. Následně Siddharta dosáhl osvícení a stal se Buddhou, plně probuzeným.

Kam umístit sošku v interiéru?

Buddha ve Feng Shui je symbolem štěstí, moudrosti, osvícení, hojnosti, prosperity a přináší pozitivní energii.
Obecně se doporučuje umístit sošku minimálně několik centimetrů od země, naproti vstupním dveřím. Soška má zahánět negativní energii pronikající do domu. K Buddhovi je nutné chovat se s respektem. Pokud budete hladit Buddhovo břicho, podpoříte jeho účel, a sice zesílení pozitivní energie, splnění přání a tužeb, stále dobrou náladu a zahánění smůly.

Chcete umocnit příznivé působení sošky Buddhy na Váš domov? Nezapomeňte na pravidelné vykuřování Buddhy pomocí vonných tyčinek: vonné tyčinky

 

Související produkty