ÚvodEsoterikaFeng ShuiSochy a sošky

Buddha ležící thajská soška starožitný vzhled

Buddha ležící thajská soška starožitný vzhled

Krásná thajská soška ležícího Buddhy, jehož oblečení je zdobeno vzorem listů Bodhi, neboli fíkovníku posvátného. Symbolika: Buddha ležící na boku, s hlavou podepřenou jednou rukou znamená sestup do nirvány. Hmotnost je… více »

Dostupnost:
poslední  1 ks
Doručíme
Doručíme do úterý 26. 02.
Kód produktu:
X218105P
Vaše cena:
699 Kč s DPH

Nakupte a získejte dopravu za 55 Kč
zobrazit možnosti dopravy

Česká pošta - Balík do rukyČeská pošta - Balík do ruky85 Kč
Česká pošta - Balík na poštuČeská pošta - Balík na poštu80 Kč
GLS kurýrní služba79 Kč
UloženkaUloženka55 Kč
GLS - Slovenská republika120 Kč

Zvolte variantu:

Buddha ležící thajská soška starožitný vzhled

Krásná thajská soška ležícího Buddhy, jehož oblečení je zdobeno vzorem listů Bodhi, neboli fíkovníku posvátného. Symbolika: Buddha ležící na boku, s hlavou podepřenou jednou rukou znamená sestup do nirvány. Hmotnost je cca 550 g, rozměry: 37x9x11 cm. Soška je vyrobena z odolného polyresinu. 

Buddha, v překladu probuzený, osvícený, je v buddhismu bytostí, která dosáhla dokonalé realizace, tzv. osvícení. Takové bytosti jsou osvobozeny od tzv. tří jedů mysli, tj. nevědomosti, hněvu a chtivosti a od utrpení. Podstatou bytí pro ně jsou charakteristické znaky bytí, což značí neuspokojivost, nestálost a nepodstatnost.

Příběh, který se váže k ležícímu Buddhovi: žil obr jménem Asurindarahu, který chtěl spatřit Buddhu, ale nechtěl mu vzdát poctu a poklonit se mu. Buddha, který ležel, vypadal mnohem větší, než obr. Na to obrovi ukázal nebeskou říši obývanou tvory opět mnohem většími, než byl obr. Obr Asurindarahu byl tímto tak ponížen, že se před odchodem nakonec Buddhovi přeci jen poklonil.

Kam umístit sošku v interiéru?

Buddha ve Feng Shui je symbolem štěstí, moudrosti, osvícení, hojnosti, prosperity a přináší pozitivní energii.
Obecně se doporučuje umístit sošku minimálně několik centimetrů od země, naproti vstupním dveřím. Soška má zahánět negativní energii pronikající do domu. K Buddhovi je nutné chovat se s respektem. Pokud budete hladit Buddhovo břicho, podpoříte jeho účel, a sice zesílení pozitivní energie, splnění přání a tužeb, stále dobrou náladu a zahánění smůly.

Chcete umocnit příznivé působení sošky Buddhy na Váš domov? Nezapomeňte na pravidelné vykuřování Buddhy pomocí vonných tyčinek: vonné tyčinky

 

 

Související produkty