ÚvodEsoterikaFeng ShuiSochy a sošky

Buddha stojící thajská soška starožitný vzhled

Buddha stojící thajská soška starožitný vzhled

Krásná thajská soška stojího Buddhy, jehož oblečení je zdobeno vzorem listů Bodhi, neboli fíkovníku posvátného. Symbolika: modlící se Buddha vyjadřuje úctu, stojící Buddha - sestup z nebe. Hmotnost je cca 550 g… více »

Dostupnost:
poslední  3 ks
Doručíme
Doručíme do pátku 22. 03.
Kód produktu:
X218104P
Původní cena:
499 Kč
Ušetříte:
75 Kč −15%
Vaše cena:
424 Kč s DPH

Nakupte a získejte dopravu za 55 Kč
zobrazit možnosti dopravy

Česká pošta - Balík do rukyČeská pošta - Balík do ruky85 Kč
Česká pošta - Balík na poštuČeská pošta - Balík na poštu80 Kč
GLS kurýrní služba79 Kč
UloženkaUloženka55 Kč
GLS - Slovenská republika120 Kč

Zvolte variantu:

Buddha stojící thajská soška starožitný vzhled

Krásná thajská soška stojího Buddhy, jehož oblečení je zdobeno vzorem listů Bodhi, neboli fíkovníku posvátného. Symbolika: modlící se Buddha vyjadřuje úctu, stojící Buddha - sestup z nebe. Hmotnost je cca 550 g, rozměry: 13x7x31 cm. Soška je vyrobena z odolného polyresinu. 

Buddha, v překladu probuzený, osvícený, je v buddhismu bytostí, která dosáhla dokonalé realizace, tzv. osvícení. Takové bytosti jsou osvobozeny od tzv. tří jedů mysli, tj. nevědomosti, hněvu a chtivosti a od utrpení. Podstatou bytí pro ně jsou charakteristické znaky bytí, což značí neuspokojivost, nestálost a nepodstatnost.

Stromy a jednotlivé listy Bodhi (bdění, osvícení) jsou symbolem připomínajícím osvícení Buddhy. Stromy po staletí poskytují útočiště pro člověka i zvířata, jsou společným symbolem přírody. Uctívání stromů má velice dlouhou tradici, která vychází z toho, že Buddha v době osvícení seděl právě pod stromem. Stromy Bodhi jsou fíkovníky posvátné, latinsky Ficus religiosa L.

Kam umístit sošku v interiéru?

Buddha ve Feng Shui je symbolem štěstí, moudrosti, osvícení, hojnosti, prosperity a přináší pozitivní energii.
Soška se umísťuje podle toho, jaký význam má. Obecně se doporučuje umístit sošku minimálně několik centimetrů od země, naproti vstupním dveřím. Soška má zahánět negativní energii pronikající do domu. 
K Buddhovi je nutné chovat se s respektem. Pokud budete hladit Buddhovo břicho, podpoříte jeho účel, a sice zesílení pozitivní energie, splnění přání a tužeb, stále dobrou náladu a zahánění smůly.

Chcete umocnit příznivé působení sošky Buddhy na Váš domov? Nezapomeňte na pravidelné vykuřování Buddhy pomocí vonných tyčinek: vonné tyčinky

 

Související produkty