ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůVltavín

Vltavín

Vltavín je tektit, je téměř totožný s jílovitými horninami, ale na rozdíl od sopečných skel (např. opsidián) neobsahuje téměř žádnou vodu. Jedná se o křemičité sklo. Objeven byl v České republice v roce 1787 nedaleko Týna nad Vltavou. Od místa naleziště je odvozen i jeho název „Vltavín“ dle řeky Vltavy, také „Moldavit“ (od německého překlady Vltava – Moldau).
Má pro něj typickou zelenou barvu a proti světlu je průsvitný. Může obsahovat vzduchové bublinky.
Stupeň tvrdosti: 5 až 6

Vltavíny jsou tektity, tzn. hornina, která vznikla dopadem mimozemského tělesa – meteoritu na zemský povrch. Jejich vznik se předpokládá před cca 15 miliony let. Po dopadu došlo k roztavení stávajících hornin, působením tepla a energie došlo ke spojení hornin s meteoritem a ke vzniku vltavínů.

Vltavín ovlivňuje a uvádí do harmonizace především srdeční čakru a čelní čakru, používá se k posílení hledání vlastní cesty. Je kamenem duchovního růstu, hledání a uzdravování. Patří mezi kameny intenzivní frekvence a vysokých vibrací. Ve starověku byl považován za mystický kámen, který může dopomoci ke štěští a ke splnění přání. Považuje se za „kámen“ Svatého grálu (pohár nebo nádoba, ze který údajně pil Ježíš Kristus při poslední večeři).

Používá se pro podporu psychické ochrany, k potlačení negativní energie a jako meditační krystal. Meditací se potlačuje nebo zmírňuje stres, navozuje duševní klid.

Vltavín ve Feng Shui využívá energii dřeva, energii růstu, rozvoje, nových začátků, výživy a zdraví. Pomáhá zvýšit vitalitu a přináší hojnost. Kousek vltavínu je vhodný do každé místnosti, kde se jí, do pokoje malého dítěte nebo tam, kde začíná nějaký nový projekt. Energie dřeva je tradičně spojována s východní a jihovýchodní částí místnosti, bytu nebo domu. Upevňuje rodinu, zdraví, prosperitu a hojnost

Mezi další kameny představující energii dřeva patří např. chromdiopsid, cavansit, ryolit, fluorit, zelený avanturín, serafinit aj.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty