ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůAchát černý pruhovaný

Achát černý pruhovaný

Černý pruhovaný achát známý také jako "Black and White" (černý a bílý) chalcedon, je černý achát s výraznými pruhy bílými, šedými a někdy i hnědými. Je kamenem uzemnění a harmonizuje základní, tj. kořenovou čakru.
Používá se pro sebeovládání, zvýšení odolnosti, síly a pro potlačení úzkosti. Je kamenem uklidnění a podporuje vnitřní rozjímání.
Přináší zdraví, prosperitu a pocit bezpečí.
Tento druh achátu byl velmi oblíbený ve viktoriánském období (ve Spojeném království za vlády královny Viktorie od června 1837 do ledna 1901) ve formě prstenů nebo broží.

Achát pruhovaný Botswana broušený LS 7 11
 
Achát se tradičně používá pro zlepšení mentálních funkcí, podporu soustředění, vnímání a analytických schopností. Je prospěšný pro odhalení skrytých možností, zvyšuje sebedůvěru, umožňuje sebepřijetí a pomáhá překonat hořkost tlumením hněvu, zvýšením lásky a odvahy začít znovu. Proto je vhodný k rychlejšímu překonání jakýchkoli traumat.
Podporuje smysl pro realitu a pragmatické myšlení. V případě, že má pravidelné vzory, je vhodný pro uklidnění, navození harmonie a s nepravidelnými vzory se hodí spíš pro celkovou stimulaci a rozhodování.
Achát stabilizuje auru, eliminuje a přeměňuje negativní energii. Jeho očistný účinek je silný na všech úrovních, tedy fyzické, psychické i duchovní.
 
Léčebné využití: pokud se umístí na břicho nebo se pije ve formě elixíru, používá se ke stimulaci trávicího systému a zmírnění gastritidy, k zlepšení funkce dutých orgánů, jako je žaludek, děloha, střevo apod.
Ve formě elixíru zevně se může použít při onemocnění kůže. Pokud se položí chladný achát na čelo, zmírňuje teplotu. 

Znamení zvěrokruhu: Panna.
Stupeň tvrdosti: 6,5 až 7.
 
  
  
 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty