ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůAchát drúza s vyřezaným okénkem

Achát drúza s vyřezaným okénkem

Achátové drúzičky s "vyřezaným okénkem" (carved window cluster of crystals agate), tzv. aura krystaly, tmavé fialové barvy, přírodní achát, na který se pomocí zvláštní technologie nanáší titan. Díky tomu je povrch mnohobarevný, podle toho, jak odráží světlo.
Tyto krásné a zvláštní drúzičky jsou vhodné pro všechny, kdo chtějí nahlížet na život příjemným způsobem a chtějí vidět skutečnou krásu. Posilují individualitu, pocit důležitosti a sebevědomí.
Achát podporuje vnitřní stabilitu, vyrovnanost, a zralost. Je vhodný k potlačení touhy po věcech, které člověk nepotřebuje. Podporuje představivost a inspiraci, zlepšuje soustředění. Zvyšuje pragmatické myšlení, smysl pro realitu a je výborným pomocníkem pro ty, kdo touží po harmonii, sebědůvěře a po překonání negativity. Tlumí hněv, hořkost, podporuje lásku a odvahu začít znovu. Je vhodným meditačním kamenem pro podporu klidu, pro relaxaci a otevření mysli vyššímu myšlení a vnitřní pravdě.
Acháty mají přirozenou energii, používají se pro zvýšení úsilí změnit danou situaci, vyhlídky a vztahy.

Carved window drusy LS 231 11
 
V dávnověku se věřilo, že achát přivolá přízeň Bohů a zajistí ochranu před každým nebezpečím, umožní porazit pozemské překážky, ale také nepříznivé počasí, jako silný vítr a blesky. Achát se používal pro navození klidného spánku a příjemných snů.
  
Léčebné využití: ve formě elixíru zlepšuje poruchy trávicího systému. Může být prospěšný pro oči, kůži a k potlačení zánětů. Při onemocněních srdce se doporučuje položit do jeho oblasti nebo nosit ve formě přívěsku. V případě horečky se doporučuje položit na čelo.

Je tradičním talismanem používaným v těhotenství a k podpoře laktace.

Znamení zvěrokruhu: Blíženci.
Stupeň tvrdosti: 6,5 až 7.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty