ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůAchát ohnivý mexický

Achát ohnivý mexický

Mexický ohnivý achát je znám jako duchovní plamen absolutní dokonalosti, který v sobě nese velké tajemství uzamčené uvnitř tmavě hnědého krystalu. Jedná se o kámen s průsvitným tmavě červenohnědým podkladem, se záblesky oranžové, červené, zelené a zlaté, které se objevují jako živé plameny.  

Historicky byl tento druh achátu používán v alchymii, protože se věřilo, že obsahuje podstatu ohně. Je kamenem, který se používal pro určitou vysokou úroveň chování k sobě samému, ale i k ostatním. Tradičně je talismanem podporujícím vášeň v lásce a v životě.
Poskytuje stabilní, silnou energii, která stimuluje chuť do života, vnitřní sílu, vášeň, tvořivost, sexualitu a pevnou vůli. Mexický ohnivý achát je považován za kámen tvořivosti a je proto vhodný k překonávání uměleckých bloků všech druhů.
Je kamenem vhodným k ochraně domova a rodiny a k tomuto účelu se může umístit na prahu vstupních dveří. Může být použit ke zvýšení ctižádosti a dosažení pracovního úspěchu. Podporuje vnitřní stabilitu,  sebevědomí, klid, pocit harmonie a bezpečí.
Acháty se obecně používají k potlačení touhy po věcech, které nepotřebujeme.

Léčebné využití: tradičně se achát používá jako doplněk při úzkostech, pocitu nedostatku energie a k potlačení letargie. V případě horečky se doporučuje umístit kousek ohnivého achátu na čelo, čímž může pomoci snížit zvýšenou teplotu. Ve formě elixíru: http://lecive-kameny.blogspot.cz/2015/04/elixir-z-lecivych-kamenu-jak-jej-vyrobit.html pomáhá stimulovat trávicí systém. Doporučuje se nosit ve formě přívěsku pro potlačení emocionální disharmonie, která brání přijetí lásky.
Tento krásný kámen je motivací k překonání škodlivých závislostí, k podpoře důvěry a odvahy a k potlačení vyčerpání, které obvykle tyto změny provází.

Harmonizace čaker: hnědé a červené odstíny achátu harmonizují kořenovou čakru, která se nachází na spodní části páteře a je základem pro tělesnou a duchovní energii. Nerovnováha čakry se projevuje jako letargie, nízká aktivita, potlačené nadšení. Když je základní čakra v rovnováze, fyzické tělo získá svou sílu a vytrvalost, posílí se i duchovní energie, rozvíjí se pocit vlastní moci a jistoty.
Zlaté a oranžové odstíny ohnivého achátu harmonizují sakrální čakru, která řídí tok energie a je centrem životní síly. Nerovnováha sakrální čakry se projeví jako zmatek, závislost na ostatních, neschopnost cítit radost, strach ze smyslnosti. Když je v rovnováze, vrací se radost a chuť do života. 
Zelené odstíny uvnitř ohnivého achátu jsou spojeny se srdeční čakrou, která se nachází v blízkosti středu hrudní kosti. Nerovnováha se projeví pocitem ovládání nebo řízení, zvýšenou kritikou vůči slabostem druhých, silnými emočními reakcemi na každodenní podněty. Rovnováha srdeční čakry pomáhá vyrovnat se s emočními vztahy, pochopit a přijmout změny.
 
Feng Shui: mexický ohnivý achát ztělesňuje bohaté, hnědé paprsky země, domova, krbu, přírody a je spojován s pohodlím, získáním klidu, schopností relaxovat. Hnědé krystaly podporují pocit bezpečí a stability. Červené záblesky podporují sebevědomí, odráží barvu vášně, energie a života, motivují. Jsou barvou ohně a krve. Tmavě červené krystaly ztělesňují silné, hluboké pocity, odolnou energii a tichou vášeň.
Oranžové záblesky uvnitř ohnivého achátu přináší radost, přátelství, potěšení a rodinnou pohodu. Jsou barvou sdílení společného života, fyzické radosti a intimity. Světlejší odstíny představují náklonnost, zatímco tmavší krystaly prohlubují pocit sounáležitosti a společného domova.
Zlaté záblesky přináší úspěch, nadšení, štěstí a sílu. Jedná se tradiční barvu králů, bohatství a slunce.
Zlato se dotýká hluboké části naší mysli, vyvolává obrazy mystických míst a dobrodružství. Světlejší zlaté krystaly zosobňují potěšení ze života, veselí a spokojenost. Tmavě zlaté krystaly jsou ztělesněním výraznějšího smyslu schopnost sdílet celoživotní závazek péče a lásky.
Zelené tóny v ohnivém achátu představují sílu zrození, růst, vývoj a neustálou obnovu přírody. Světle zelené krystaly podporují duchovní růst a obnovení odhodlání k vyššímu účelu. Tmavší odstíny jsou talismany fyzického růstu, síly a bezpečného cestování.
 
Ohnivý achát byl jako talisman používán již ve starověku, a to před všemi možnými druhy nebezpečí, včetně silného větru a blesků a proti zuřivosti oceánu. Jsou talismany vhodnými pro zvýšení vlastního úsilí, rozvoje a schopnosti podstoupit životní změny.
 
Mexický ohnivý achát s červenými záblesky ve Feng Shui představuje energii ohně, tj. energii nadšení, tepla, energie, akce, emocí a vášně. Tradičně je spojován s jižní částí místnosti, bytu nebo domu. Jeho energie se využívá pro zvýšení soudržnosti v rodině. 
Hnědý achát využívá energie dřeva, energie růstu, nových počátků a zdraví. Používá se pro zvýšení vitality, hojnosti a fyzického růstu. Energie dřeva je tradičně spojována s východní a jihovýchodní částí místnosti, bytu nebo domu. Používá se pro prosperitu a hojnost.
Ohnivý achát představuje též energii země, tj. stabilitu, trpělivost, vyváženost, čestnost a vynalézavost. Hnědé krystaly je vhodné umístit do prostoru určeného pro odpočinek. Energie země je tradičně spojována se severovýchodní a jihozápadní částí místnosti, bytu nebo domu. Zajišťuje lásku, vztahy, dovednosti.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty