ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůAtlantisit

Atlantisit

Atlantisit je obchodní název nádherného kamene s vynikajícími léčivými účinky. Tento půvabný, ale přesto výrazný zelený a fialový kámen v sobě spojuje metafyzické vlastnosti dvou kamenů, které jsou oba obdařeny silnými pozitivními energiemi - serpentinu a stichtitu. Atlantisit je silně spjat s přírodou, je dobrým uzemňujícím kamenem, kdy pomáhá najít v sobě duševní síly a odvahu činit obtížná rozhodnutí. Atlantisit je velmi láskyplným kamenem, pomáhá stimulovat lásku a soucit. Pokud toužíte po bohatství, atlantisit je jedním z nejlepších kamenů na přilákání nejen lásky, ale i bohatství.

atlantisit stichtit tromlovaný kámen atlas kamenů detail

Atlantisit

zvaný také Tasmanit nebo Stichtit-Serpentin, je relativně novým objevem ve světě drahých kamenů a minerálů. Je unikátní kombinací barev zahrnujících žluto-zelený serpentin tvořící hmotu (matrix), obsahující v sobě růžovo-fialový stichtit. Atlantisit se vyskytuje pouze na jediném místě na světě na malém kopci zvaném Stichtite Hill v Zeehan v Tasmánii, kde se také výhradně těží. Kromě stichtitu v serpentinu, může Atlantisit obsahovat i chromit a magnetit.

Tvrdost podle Mohsovy stupnice je: serpentin: 3 až 4 a stichtit: 1,5 až 2. 

Tento kámen je populární zejména v bižuterním průmyslu. Obchodní název Atlantisit byl vytvořen Geraldem Pauley a je registrovanou značnou pro drahé kameny pocházející z konkrétního dolu v Tasmánii. 

Metafyzické vlastnosti: serpentin přináší radost do našich životů, pomáhá aktivovat energii Kundalini, čímž stimuluje sexuální pocity a může tak zlepšit i osobní vztahy mezi partnery, podporuje životní energii, čistotu a jednotnost. Serpentin je silně spjat s přírodou, je uzemňujícím kamenem, vhodným pro meditace, emocionální očistu, zvýšení duševní síly a přilákání lásky a bohatství. Serpentin je výborným pomocníkem pro otevřené jednání, názory, dodržení slibů a vlídné a laskavé jednání vůči okolí. Používá se proti osamělosti, pro zvýšení myšlení společně s láskou a mluvení s rozvahou.

Stichtit (pojmenovaný po správci lomu Robertu Stichovi), stejně jako serpentin, pomáhá stimulovat energii kundalini. Disponuje silnými vibracemi, kterými ovlivňuje srdeční čakru. Je užitečným pomocníkem pro nevyřešené problémy, protože stimuluje lásku, soucit, odpuštění a pomáhá k emocionální rovnováze. Tento krásný kámen ztělesňuje energii fialového paprsku a vytváří vysoce duchovní spojení, které pomáhá odpouštět druhým a tím vede k hlubokém u citovému hojení. Jeho energie pomáhá odstranit staré problémy související s vlastním egem, usnadňuje vznik nových přátelství a zvyšuje sebedůvěru.

Léčivé účinky atlantisitu: ovlivňuje energii kundalini, čímž stimuluje sexuální pocity a může tak zlepšit i osobní vztahy mezi partnery. Silnými vibracemi harmonizuje srdeční čakru.

Google Pinterest sdílej článek