ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůDuhová kalsilika

Duhová kalsilika

TAJEMNÝ, ZAJÍMAVÝ A OKOUZLUJÍCÍ KÁMEN – RAINBOW CALSILICA (duhová kalsilika)

Kámen je charakterizován pruhy živých, jasných barev, ukrývajících jejich energii. Barevné spektrum zahrnuje tyrkysovou, oranžovou, červenou, zelenou, černou, modrou, žlutou, hnědou, lososovou aj. Používá se jako ochranný kámen, pro podporu vitality, jako ochranný štít proti negativní energii a emocím. Používá se pro posílení důvěry, vytrvalosti, zejména k dokončení vytčených cílů. Získává se z dolu, který se nachází ve státě Chihuahua v Mexiku, pochází z umělé sedimentární horniny vytvořené lidmi. Je tvořen uhličitanem vápenatým (vápencem), umělými barvivy, alofánem (jílový nerost, křemičitan hliníku) spolu s parafínem a pryskyřicí jako pojivem.

Léčebné vlastnosti: barvy obsažené v tomto kameni podporují efektivně dosahovat cíle a životního úspěchu, pozitivně ovlivňují svého majitele, přičemž potlačují stres, úzkosti, obavy a podporují důvěru, dobrou náladu a pozitivní přístup, pomáhají obnovit přirozenou spontánnost. Kámen se používá pro nastolení duševní rovnováhy, zlepšení pozornosti a podporu analytických schopností. Věří se, že nošený uprostřed hrudníku posiluje srdce a upravuje emocionální disharmonii, která brání přijetí lásky.

Rainbow calsilica má uklidňující účinek na mysl a podporuje sebevyjadřování. Je považován za ideál dokonalého zdraví a pohody, a to zejména díky obsaženým barevným tónům, které pomáhají harmonizovat všechny čakry. Hnědé a červené odstíny ohně stimulují kořenovou (základní) čakru, která řídí energii pro pohyb, a je základem fyzické a duchovní energie, její stimulace vede k nezávislosti a získání síly. Zlatá, žlutá, oranžová a lososová barva aktivuje sakrální čakru, která slouží k manipulaci s tokem vitality, je centrem životních sil těla a informačním tokem psychiky, podporuje zejména intuici. Je-li čakra vyvážená, pomáhá cítit veškeré životní potěšení. Zelené odstíny jsou spojeny se srdeční čakrou a mají tendenci regulovat vzájemnou interakci nositele s vnějším světem. Harmonizace čakry Třetího oka zlepšuje vnímání, pomáhá interpretovat vizuální vjemy. Barvy indigo, modrá a fialová barva v kameni jsou spojeny s tajemstvím, moudrostí a úsudkem. Černá barva slouží k vymazání blokovaných energií čaker.

O čakrách více v článku:http://lecive-kameny.blogspot.cz/2015/06/odblokovani-harmonizace-caker-pomoci.html

V duchovní oblasti představuje plamen dokonalosti, pomáhá přemýšlet o vlastních prožitcích, které vedou k duchovnímu růstu a vnitřní stabilitě. Je považován za kámen moudrosti, zvyšující intuici a potlačující duševní zmatek, potlačující negativitu a posilující tvořivost. Pokud se používá k meditaci, umožňuje uvolnit mysl, získat klid, sebevědomí a potlačit strach.

Kámen Rainbow calsilica byl uveden na světový trh v roce 2002. Kromě Mexika, je možné jej najít i v Číně, Brazílii a na Středním východě. 
              

Google Pinterest sdílej článek