ÚvodVše o kamenechVlastnosti a účinky kamenůKameny pro klidný spánek, proti nespavosti

Kameny pro klidný spánek, proti nespavosti

Víte, které kamínky je vhodné mít pod polštářem nebo na nočním stolku pro klidný spánek, proti nespavosti?

Nejčastějšími příčinami nespavosti jsou strach, úzkost, výčitky svědomí, deprese, bolest, nebo chybné užívání některých léků, např. jinanu dvoulaločného, léků na podporu odkašlávání, proti rýmě aj. Je důležité snažit se odstranit příčinu nespavosti, ať už užíváním léčivých přípravků ve správnou denní dobu, úpravou životosprávy nebo na přechodnou dobu užíváním léků navozujících spánek, tj. hypnotik.

Řecký dramatik Menandros řekl: „Nemocné tělo potřebuje lékaře, nemocná duše přítele.“
A proč by pomyslným přítelem nebo talismanem nemohl být právě některý z drahých kamínků? 

Pro klidný spánek a proti nespavosti se tradičně používají tyto kameny:

ametyst, celestit, cinabar/cinnabarit, hematit, chryzopras, jadeit zelený a modrý, lapis lazuli, lepidolit, měsíční kámen, muskovit, selenit, slída, sodalit, vesuvianit, zoisit

Ametyst je považován za mocný ochranný kámen. Používá se k tišení stresu a negativních emocí, strachu, vzteku a obav.

ametyst-tromlovany
Ametyst se používá zejména pro potlačení negativní energie, harmonizuje čelní a korunní čakru, podporuje myšlení, intuici a psychické schopnosti. Je považován za kámen moudrosti a porozumění. Ametyst v sobě nese silnou energii, která ovlivňuje čelní čakru – centrum našeho vnímání a velení.

Cinabar je kamenem vhodným pro meditace. Podporuje tvořivost, komunikaci a přístup k vrozenému vnitřnímu poznání sebe sama, čímž se zároveň podpoří sebevědomí. Povzbuzuje myšlení duchovně tvůrčím způsobem, může se používat pro vyrovnání čaker, tišení strachu a zášti.Je považován za velmi silný léčivý kámen s pozitivním vlivem na fyzické úrovni a k posílení životní síly.

cinabarit-privesek-stribro-ls-345-11_1

Hematit je ochranným kamenem, harmonizuje tělo, mysl a ducha. Používá se pro navození klidu, míru a harmonie, potlačení negativní energie a ke zlepšení soustředění.

Chryzopras uklidňuje, zvyšuje potěšení, tlumí napětí a stres. Tradičně se používá jako talisman pro zvýšení úspěchu, pro navození klidného spánku a proti nočním můrám.  

Lapis Lazuli je duchovní kámen, vhodný pro meditace, podpor klidu a míru, k potlačení úzkostí a stresu.

Měsíční kámen se používá pro klidný spánek, k tišení rozbouřených citů, potlačuje emotivní reakce a negativní energii. 

hematit-donut-ctvercovy-11 boulder-chryzopras-privesek-stribro-ls-322-11  lapis-lazuli-tromlovany-11 mesicni-kamen-placicka-masazni-11

Sodalit se používá jako meditační kámen, ke zklidnění mysli, potlačení zmatku, smutku a stresu. Je vhodný pro zvýšení tvořivosti, představivosti a soustředění.

 sodalit-tromlovany-namibie-11

Kameny můžete mít v podobě tromlů, šperků, ať už přívěsků, náramků, náušnic nebo prstýnků, v podobě figurek andělů nebo třeba jako svícen na nočním stolku.

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu a užívání léčivých přípravků. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek a psychickou podporu ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

 

 

 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty