ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůKuprit

Kuprit

Kuprit je oxid mědi, který je obvykle červený, hnědavě červený, karmínově červený nebo černo-červený, v závislosti na mineruálních nečisottách přítomných v kameni.

Kuprit se tradičně používá pro podporu vůle a posílení rozhodnosti. Harmonizuje kořenovou čakru, podporuje životní energii a fyzickou pohodu. Pomáhá zvládat myšlenky a emoce, potlačuje stres. K potlačení rozrušení a stresu je vhodné kámen držet v ruce a cítit jeho uvolňující energii.

Je kamenem silně spojeným s energií Země, poskytuje klidnou sílu a moudrost. Je též kamenem altruismu, pomáhá brát ohled na druhé.
Pomocí kupritu je možné se zaměřit i na vlastní život a posílit zodpovědnost a vůli, dělat užitečná rozhodnutí a potlačit negativní pocity.

Potřebujete ve svém životě sílu, povzbuzení a vitalitu? Pak by mohl být kuprit tím pravým talismanem. Pomáhá uvolnit mysl, řešit problémy a potlačit starosti, udržet energii, podporovat vytrvalost a nadšení. Kuprit je možné použít i jako meditační kámen.

Léčebné využití: tradičně se kuprit používal při poruchách krve, srdce a ledvin, k obnovení duševní rovnováhy a navození fyzické pohody.
Kuprit je vhodným talismanem pro období těhotenství, porod a po porodu.

Stupeň tvrdosti: 3,5 až 4

Google Pinterest sdílej článek