ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůLemurské krystaly

Lemurské krystaly

Podle některých historických pramenů se v Pacifiku nacházela bájná země Lemurie (také Mu), s vyspělou civilizací, po které potopením zbyla Polynésie. Důkazy o existenci Lemurie byly nalezeny z období před 70 tis. lety a předpokládá se, že země existovala před 12 miliony let. Příčinou potopy byla pravděpodobně srážka s Nibiru/Nimiru, změnil se Jižní a Severní pól a každá změna zároveň ovlivnila počasí.
Jako potomci Lemuřanů (ale i Atlanťanů) se označují např. Tuarégové – Hadí lidé Velkého vznešeného boha ohně, kteří osídlili severní Afriku, dále Baskové ve Španělsku, Daanani - Lidé Moře, kteří osídlili Kypr, Tyrhéni, kteří se rozdělili na Etrusky (osídlili Etrurii, dnešní oblast Toskánka, Itálie) a Féničany (osídlili oblast v Malé Asii), kolonie na ostrově Man v Irském moři aj.
 
Co jsou Lemurské krystaly nebo ještě lépe Lemurianské krystaly?

Jedná se o zárodečné křišťály, zvláštní druh křemene, ve tvaru hůlky, s horizontálními proužky na jedné nebo více stranách, které se nacházejí v pohoří Serra do Cabral v Brazílii Minas Gerais. Většinou mají růžovou až červenavou barvu. Původně byly používány ke stavbě mostů, k zahřívání vody, jako nástroje, nebo jako prostředek duchovního léčení a uvolňování karmických svazků. 

V dnešní době se používají pro podporu léčivé síly pro duchovní uzdravování, harmonizaci celého organismu a potlačení nesouladu a mohou být použity pro účely věštění, týkající se vztahů mezi lidmi.

Uvádíme tradiční návod: krystal se položí na mělkou misku a překryje pískem, přičemž miska leží na zemi. Po několika hodinách se miska otočí náhodným směrem, odstraní se písek, dokud není vidět krystal. Pokud jeho špička ukazuje na sever, znamená to, že vztah je vyrovnaný, pokud ukazuje na jih, značí to opak. V případě, že hůlka ukazuje na východ nebo západ, odpověď je pokládána za nejasnou.
 
Krystaly se výborně hodí pro meditaci a podporu intuitivní energie. Je jim přiřazena energie Jin.

Google Pinterest sdílej článek