ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůMeteorit Campo del Cielo

Meteorit Campo del Cielo

Meteorit Campo del Cielo je železný meteorit, který se nachází 1 000 km severozápadně od Buenos Aires v Argentině. Místo dopadu se nazývá Piguem Nonralta, ve španělštině Campo del Cielo, tedy "nebeské pole". Je zde asi 26 kráterů o rozloze 3 x 18,5 kilometru, přičemž největší z kráterů má průměr 115 x 91 metrů.
Krátery a okolní oblasti obsahují četné fragmenty tohoto železného meteoritu. Odhahuje se, že hlavní částpůvodního meteoritu je větší než 4 m v průměru. Uhlíkovou metodou sloužící k určení stáří organických materiálů bylo analyzováno spálené dřevo v místě, kam meteorit dopadl. Datum pádu bylo asi kolem 2 200 až  2 700 let před naším letopočtem. Campo del Cielo meteority obsahují převážně železo a poprvé byly objeveny v roce 1576.

 

Meteorit Campo di Cielo přívěsek stříbro LS 326 11
 
Metafyzické vlastnosti
Meteorit je magickým kamenem, který se používá pro zvýšení vytrvalosti a odolnosti v náročních časech. Je to kámen šamanů používaný k osvícení, podpoře síly, přeměny starého v nové a poznání, že tmou přichází světlo.

Harmonizuje čelní čakru, posiluje tvořivost, představivost, inspiraci a nápadité řešení problémů. Je velmi silným zesilovačem veškeré energie a podporuje optimistický náhled na život a dosažení vytčených cílů.

Vzhledem k původu se věří, že je schopen připojit se do jiných světů, alternativních říší a spojit se s prastarými bytostmi. Probouzí spící psychické síly, je silným ochranným kamenem před negativní energií.
Používá se ke stimulování životní energie Kundalini. Je kamenem odpuštění, štěstí, klidu a míru.
 
Léčebné využití: může být nápomocen při stresu, bolestech hlavy a svalovém napětí. Patří mezi kameny, které se používají jako talismany při poruchách plodnosti. Je výborným pomocníkem při zbavování se špatných návyků, závislostí a fóbie.
 
Země původu: Argentina.
Stupeň tvrdosti: 4 až 5.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty