ÚvodVše o kamenechRady a tipy ke kamenůmOslava jara, detoxikace „duše“ a dobití energie

Oslava jara, detoxikace „duše“ a dobití energie

Detoxikace je proces soustavně probíhající v našem organismu. Za přeměnu látek jsou obecně zodpovědná játra. V játrech jsou např. léčiva přeměněna na účinné nebo neúčinné metabolity a stejně tak i jiné cizorodé a škodlivé látky (včetně např. alkoholu), a jsou transformovány tak, aby mohly být vyloučeny především močí.

Mezi nejvýznamnější krystaly, které lze použít k detoxikaci, patří ametyst a křišťál.

Ametyst se tradičně používal jako silný detoxikační prostředek už ve starověku, zejména proti jedům a alkoholu. Jeho fialová barva působí uklidňujícím účinkem na mysl, odstraňuje netrpělivost, a tiší hněv. Ametyst harmonizuje 6. čakru Adžňu (čelní čakra, čakra Třetího oka), která se nachází uprostřed čela a 7. čakru Sahasraru (korunní nebo také temenní čakra). Ametyst se používá proti bolestem hlavy, očí a na podporu zbavení se různých závislostí, zejména na alkoholu nebo potravinách. Svému majiteli zvyšuje spokojenost, intuici a schopnost rozhodování a pomáhá zklidnit mysl. 

Křišťál harmonizuje 7. čakru Sahasraru, tj. korunní čakru. Je nejúčinnějším krystalem, který zesiluje a harmonizuje energii.  Používá se pro povzbuzení psychiky, jasného myšlení, a jako velmi silný ochranný kámen proti všemu negativnímu.

                                Ametyst - náramek sekaný      Stříbrné náušnice s ametystem                Křišťál - náramek sekaný

Detoxikace může být účinně doplněna znovuzískáním energie, stimulováním jejích rezerv. Léčivé kameny, které ovlivňují proudění energie, zároveň podporují motivaci, tlumí nervozitu, obnovují výdrž a vytrvalost. Používají se pro prevenci úzkostí, při nízkém sebevědomí a apatii. Mezi tyto léčivé kameny patří:

 • Achát Botswana: podporuje výdrž, vytrvalost, zvyšuje sílu, posiluje sebedůvěru a napomáhá soustředění. Pomáhá překonat negativní pocity, tlumí vnitřní napětí a strach a používá se k navození pocitu bezpečí a jistoty. Je výborných ochranným kamenem.

 • Citrín: je energizujícím kamenem, který přináší radost a jasné světlo do života. Pomáhá potlačit únavu a zvyšuje celkovou energii.

 • Černý turmalín (skoryl): podporuje dobrou náladu svého majitele, harmonizuje kořenovou čakru a dodává energii, zvyšuje sebedůvěru a tvůrčí myšlení. Je velmi prospěšný proti stresu, zlosti a strachu, a k potlačení negativních emocí. Přispívá k dosažení úspěchu a zvyšuje chuť do života.

 • Červený jaspis: potlačuje stres, navozuje klid, podporuje odvahu a vůli. Je výborným ochranným kamenem vůči negativní energii a pomáhá k naplnění záměrů.

 • Granát: harmonizuje základní (kořenovou) čakru, pomáhá odbourat blokády a zvyšuje sebedůvěru. Je kamenem se silnou schopností zvyšovat hladinu energie. Dodává odvahu, naději a pomáhá najít životní cestu.

 • Heliotrop/krevel: zvyšuje odvahu, zklidňuje obavy a vztek, podráždění a agresivitu. Je zdrojem nových sil, „kamenem síly“, který zvyšuje energetické hladiny a pomáhá dosáhnout našich cílů.

 • Hematit: je vynikající pro vitalitu, vytrvalost a zvýšení síly. Je silným ochranným kamenem, zabraňuje negativním energiím uvádět tělo a mysl do nerovnováhy, přispívá k celkové harmonii, zvyšuje sebevědomí a výdrž.

 • Herkimer diamant: podporuje výdrž, vytrvalost, sílu a zesiluje energii.

 • Chlacedon: používá se k posílení výdrže a vytrvalosti, probouzí a stimuluje mysl, pomáhá odstranit negativitu. Dodává energii, zahání smutek, uvádí do rovnováhy mysl, ducha a tělo.

 • Jantar: je vhodný pro zvýšení celkové úrovně energie, je kamenem motivace a jasného myšlení. Používá se jako ochranný kámen tlumící negativitu.

 • Karneol: zahání letargii, zvyšuje nízkou hladinu energie, pomáhá soustředění a stimuluje celý organismus. Je stabilizujícím kamenem s vysokou energií, posilujícím odvahu, pozitivní pohled na život a zvyšujícím sebedůvěru.

 • Mexický opál: představuje Jang v přírodě, její energii tepla, akce, emocí a vášní. Používá se pro zvýšení tvořivosti a podporu nových začátků. Je tradičním amuletem proti nemocem.

 • Olivín/Peridot: oživující a povzbuzující kámen, podporující radost, obnovu a energii. Pomáhá potlačit apatii a zbavuje pocitu vyčerpání.

 • Rubín: velmi silný energetický kámen, který se používá proti vyčerpání a nedostatku vášně a důvěry. Podněcuje touhu po životě, zahání smutek, strach a negativní myšlení.

 • Tygří oko: stimulující kámen na všech úrovních, včetně zvýšení energie a výdrže a vytrvalosti. Je to velmi duchovní a pozitivní kámen, přitahující bohatství a ochranu. Podporuje tok energie v těle a dodává vnitřní sílu.

 • Žlutý topaz: vynikající kámen pro revitalizaci sebe sama, zvýšení vnitřní důvěry a pro podporu energie. Je velmi silným ochranným kamenem vůči negativním emocím, strachu, vzteku a úzkostem. Je kamenem motivace a pomáhá k dosažení vytčených cílů.

   Stříbrný přívěsek s mexickým opálem  Olivín - přívěsek Červený jaspis tromlovaný Náramek z duhového hematitu  Stříbrné náušnice s rubínem

   

  K zablokování negativity, podpoře pozitivního myšlení a dobré nálady, ke zvýšení soustředění a odolnosti vůči stresu jsou ideální čakrové šperky, jejichž sedm kamenů harmonizuje všech sedm hlavních čaker a tím sladí tělo a mysl.  
  V ručně vyráběných špercích je zasazeno 7 broušených kamenů: rudý granát, oranžový karneol, žlutý citrín, zelený olivín, modrý topaz, modro-fialový iolit a levandulově fialový ametyst v pořadí, v jakém jdou v našem těle jednotlivé čakry za sebou. Od Kořenové až po Korunní čakru. Drahé kameny čistí a nabíjí jednotlivé čakry a díky tomu lze dosáhnout maximální harmonizace celého energetického systému organismu.

   

         Stříbrné čakrové náušnice - fontány radosti  Stříbrný čakrový přívěsek - harmonie Stříbrný čakrový přívěsek - hrozen hojnosti Stříbrný čakrový prsten - energie života

   

  Jste po zimě unavení, bez energie, bez nálady, bez chuti do čehokoli?

  K dobití energie, zlepšení nálady, potlačení stresu a úzkostí a k zablokování negativity použijte některý z výše uvedených léčivých kamínků, ať už ve formě tromlu nebo šperku. Oslavte jaro úsměvem, dobrou náladou, pozitivní energií a chutí do života!

  Léčivé kameny Nefertitis.cz

  Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

  © 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz. 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty