ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůSafír

Safír

Léčebné užití: posiluje oči, snižuje horečku, zastavuje krvácení z nosu, posiluje cévy, léčí štítnou žlázu a krevní poruchy, vhodný pro detoxikaci,reguluje činnost žláz, uklidňuje přílišnou aktivitu, odstraňuje stres.
Užití: láska, meditace, léčení, síla, peníze, prosperita
Vlastnosti: patří energii receptivní, elementu vody a Měsíci. Je to posvátný kámen, kámen moudrosti, míval velký význam ve věštírnách např. v Delfách. Velmi účinný při léčení čaker. Rozvíjí čakru třetího oka, pomáhá při meditaci. Přináší klid, ochraňuje lásku, podporuje věrnost. Přitahuje bohatství a prosperitu. Pomáhá při soudních procesech, pokud jste v právu.Potlačuje depresi a udržuje rovnováhu v těle. Umožňuje soustředění, uklidňuje mysl, zbavuje nežádoucích myšlenek a napětí. Potlačuje depresi a duchovní zmatek. Odstraňuje zklamání.
Černý safír - ochrana, jasný cíl, důvěra ve vlastní schopnosti, zvyšuje perspektivu v práci a pomáhá udržet si zaměstnání.
Modrý safír - hledá duchovní pravdu, spojen s láskou a čistotou, účinně léčí čakry, obzvláště krční, usnadňuje sebevyjádření.
Zelený safír - zlepšuje zrak, podporuje srdeční čakru, rozvíjení osobnosti, schopnost soucitu, odměňuje víru a úctu, přináší věrnost, vyvolává vzpomínky na sny.
Růžový safír - jako magnet přitáhne do života vše potřebné k dalšímu vývoji, má rychlý účinek, učí ovládat vlastní city a využívat energie, které prošly vlastní přeměnou, odstraňuje zablokované emoce.
Královský safír - učí odpovědnosti za vlastní myšlenky a pocity, léčí dyslexii, odstraňuje negativní energie z čaker.
Bílý safír - má velmi čistou energii, nabízí silnou ochranu před všemi překážkami, které jsou před námi na duchovní cestě, pomáhá najít smysl života, otvírá korunní čakru.
Žlutý safír - přitahuje bohatství, prosperitu a výdělek.
Barva: modrý, zelený, žlutý, růžový, čirý či jinak zbarvený
Naleziště: Srí Lanka, Namíbie, Thajsko, Brazílie, Austrálie, Kolumbie, Indie, Kambodža, Nigérie, Rusko, Keňa, Kolumbie
Technický popis: oxid hlinitý, diamantově lesklý až skelný korund, průhledný, průsvitný, bez štěpnosti. Stupeň tvrdosti 9 - po diamantu druhý nejtvrdší na světě.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty