ÚvodŠperkyŠperky s kamenyNáramky z kamenůSekané náramky z polodrahokamů

Larimar extra náramek sekaný ploché kamínky

Larimar extra náramek sekaný ploché kamínky

Krásný náramek z extra velkých sekaných oblých kousků  vzácného přírodního larimaru z Dominikánské republiky. Kamínky larimaru v tomto náramku jsou opracovány do plochého tvaru, díky tomu se náramek skládá z několika… více »

Dostupnost:
poslední  2 ks
Doručíme
Doručíme do čtvrtka 24. 01.
Původní cena:
399 Kč
Ušetříte:
50 Kč −13%
Vaše cena:
349 Kč s DPH

Nakupte a získejte dopravu za 55 Kč
zobrazit možnosti dopravy

Česká pošta - Balík do rukyČeská pošta - Balík do ruky85 Kč
Česká pošta - Balík na poštuČeská pošta - Balík na poštu80 Kč
PPL - Parcel PrivatePPL - Parcel Private105 Kč
UloženkaUloženka55 Kč
GLS kurýrní služba79 Kč
GLS - Slovenská republika120 Kč

Zvolte variantu:

Larimar extra náramek sekaný ploché kamínky

Krásný náramek z extra velkých sekaných oblých kousků  vzácného přírodního larimaru z Dominikánské republiky. Kamínky larimaru v tomto náramku jsou opracovány do plochého tvaru, díky tomu se náramek skládá z několika desítek kamínků, jež mu dávají oproti "bežným" sekaným náramkům téměř pravidelný a celistvý vzhled. Tento larimarový skvost na vaší ruce opravdu nikdo nepřehlédne. Kamínky jsou navlečeny na kvalitní nylonové gumičce neutrální barvy.

Ilustrativní vyobrazení, kupujte přírodní materiál, proto se jednotlivé náramky mohou od doprovodných fotografií lišit velikostí a tvarem kamenů, jejich barevností, strukturou a kresbou. Larimar je kámen sopečného původu, proto v sobě nese řadu trhlinek a hnědých až černých skvrnek, které jsou pro tento originální kámen charakteristické. Pouze umělé larimary či larimary naprosto výjimečné kvality (a též ceny) jsou prosté těchto charakteristik -  pokud kámen tyto skvrny obsahuje, víte, že kupujete opravdu přírodní larimar.

Velikost náramku: univerzální - náramek má vnitřní obvod cca 17 cm, natažitelný až na cca 22 cm. Náramek přetáhnete přes dlaň s obvodem cca 25 cm, při větším obvodu dlaně již hrozí přetržení. Při natažení na obvod 23 a více cm již nepůsobí náramek estetickým dojmem. Před koupí proto důrazně doporučujeme změřit si obvod vašeho zápěstí.

Larimar, také zvaný jako „kámen delfínů“, patří mezi nejvzácnější polodrahokamy na celém světě. Tento fakt je dán tím, že na světě existuje jediné naleziště této unikátní modré odrůdy pektolitu, kterou larimar je. Larimar se těží pouze v Karibiku ve velmi malé hornaté oblasti ostrova Hispaniola, asi 5 km vzdálené Rio Bahoruco v Dominikánské republice.

Jiný název pro Larimar je kámen Atlantidy. Podle slavného proroka Edgara Cayce je Dominikánská republika pozůstatek ztraceného kontinentu Atlantidy. Zajímavé je, že to byl právě Cayce, jenž už před zhruba 60 lety předpověděl objevení nového modrého kamene v Karibiku, tedy vlastně larimaru.

Larimar je uznáván léčiteli jako velmi silný a užitečný léčivý kámen. O larimaru se udává, že vnáší světlo do duše a léčí jak ve fyzické, emocionální a mentální, tak i duchovní rovině. Larimar stimuluje čakry srdce a hrdla, čakru třetího oka a korunní čakru, usnadňuje nalézt v sobě vnitřní moudrost. Energie larimaru představuje mír a jasnost, larimar vyzařuje silnou energii hojení a lásky. Larimar se doporučuje pro lidi, kteří jsou ve stresu.

Související produkty