ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůSeptárie

Septárie

Septárie (známá též jako Dračí kámen) je tvořena drobnými krystalky Kalcitu, Aragonitu a Chalcedonu.Kombinuje v sobě vlastnosti všech minerálů, z kterých je tvořena a díky tomu je kamenem s mimořádně silným účinkem. Poskytuje silnou energetickou ochranu jak na fyzické, tak duševní i éterické úrovni. Vysílá okolo sebe uklidňující energii. Je vynikajícím spojencem při studiu. Svému majiteli pomáhá s motivací a následně převést nové myšlenky a nápady do praxe. Příznivě rozvíjí kariéru, zejména spojenou s vystupováním na veřejnosti. Stimuluje základní - kořenovou čakru. Přináší povznášející pocit radosti a vnitřního rozvoje.
Léčebné využití: Septárie zmírňuje bolesti všeho druhu a podporuje regeneraci celého organismu. Pomáhá léčit kožní choroby. Snižuje otoky. Podporuje metabolizmus, ledviny, střeva, krev, srdce a samoléčbu.
Barva: žlutá, hnědá, šedá, béžová
Vzhled: Rozpraskaný, praskliny vyplněné světlým Kalcitem, Aragonitem a Chalcedonem.
Naleziště: Madagaskar, Nový Zéland, Austrálie, Kanada, Španělsko
Technický popis: Fosílie. Septariánské konkrece z jílovitých sedimentů vznikají vyschnutím hlíz, (což jsou víceméně kulaté minerální útvary odlišného složení, než okolní hornina) a jejich následným popraskáním. Do prasklin pak vykrystalizují různé nerosty jako Kalcit, Aragonit a Chalcedon. V Septárii se tak kombinují všechny metafyzické vlastnosti minerálů, které ji tvoří.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty