ÚvodVše o kamenechRady a tipy ke kamenůmShamballa

Shamballa

Shamballa

Náramky Shamballa

Ačkoli někteří lidé vidí Shamballa náramky jako jen další módní trend, tyto náramky sdílejí hlubší význam a historii, než by se dalo očekávat. Shamballa je vlastně mytické království, ve které věří tibetští budhisté. To má být symbolem osvícení, míru a dokonalosti. Mýtus říká, že se toto království nachází hluboko v Asii, a je mimořádně obtížné jej najít. Dnes je tento mýtus kulturně svázán do meditace.
Prakticky každý náramek Shamballa je jedinečný. Každá barva, design, a dokonce i styl náramku mají individuální význam. Ačkoli mnoho lidí nosí tyto krásné náramky jen jako módní doplněk, lze zcela bezpečně říci, že je bezpočet lidí, kteří právě chápou jejich hluboký význam a nosí je z duchovních důvodů.

Co znamená Shamballa náramek

Už jen jako módní kousek náramek Shamballa vytváří silný osobní status jeho nositele, má svou jedinečnou krásu a vzhled. Náramky jsou vyrobeny ze šňůrky, která je vázána do speciálních uzlů založených od tzv. macramé, tedy techniky tkaní látky do uzlů. Shamballa náramky jsou tkané, pletené a jsou do nich svázány speciální prvky - kameny, drahokamy, polodrahokamy, sklo a kovy. Používá se mnoho různých barev, ale většinou jsou vidět v černé a bílé. Vypadají úžasně s většinou typů oblečení, zejména když jsou doplněné o odpovídající náhrdelník. Jsou jedním z mála náramků, které mohou nosit muži.

Duchovní význam Shamballa náramků

Pro posílení duchovního významu těchto náramků jsou do nich vplétány kameny, drahé kameny, polodrahokamy a kovy s léčivými či duchovními vlastnostmi, tedy prvky přírodního původu a vibrující energií. Mnoho lidí používá tyto náramky pro dodání osobní síly, jsou velmi populární v meditaci. Jsou také symbolem duševní síly a jednoty.

Historie Shamballa náramků

Vůbec první, kdo přijal za svou filosofii Shamballa náramků, byli bratři Kornerupové, kteří začlenili prvky tibetské víry do designu náramků, které jsou nyní velmi módní. Jejich móda začala ve Francii a pak se rozšířila do New Yorku. Jejich obliba stále rostla a nosí je stále více lidí.

Vlastnosti Shamballa náramků

Shamballa náramky mají větší význam a filozofii, než které běžný nositel rozumí. Ale hluboko v historii a mýtu spočívá filozofie, které dodnes mnozí věří a v současnosti ji věrně následují. Ať už si koupíte Shamballa náramek, který vám pomůže na vaší duchovní cestě, léčení a meditaci, nebo pokud chcete prostě jen elegantní náramek, správně vybraný Shamballa náramek určitě uspokojí vaše požadavky. Téměř každý Shamballa náramek má individuální vzhled a smysl, takže vždy najdete ten, který vám přinese radost a štěstí.
Význam barev Shamballa náramků

Pro správný výběr náramku jsou důležité právě jeho barvy. Ty můžete vybírat prostě jen podle toho, která barva se vám líbí, či která vám nejvíce sluší. Tak vybíráme tehdy, pokud chceme Shamballa náramek pouze jako módní doplněk a šperk. Pokud však chceme od náramku více – pomoc s léčením, osobnostními vlastnostmi či určitými nedostatky a potížemi, pak je potřeba význam jednotlivých barev Shamballa náramků. Ty jsou jednak barevně spojeny s vlastnostmi jednotlivých čaker, jednak určují barvu a tím i druh vsazených drahých kamenů a polodrahokamů, jež mají různé energie, vlastnosti a vzhled. Připravili jsme proto pro vás stručný přehled významu barev pro usnadnění vašeho výběru toho pravého Shamballa náramku:

Černý Shamballa náramek

Černé Shamballa náramky jsou nejprodávanější náramky v současném trendu těchto náramků.
Černá znamená absenci jakékoliv jiné barvy a je často spojována s tajemstvím, strachem, zlem, smrtí a obavami z neznámého. To obvykle má negativní konotaci (černá komedie, "černá smrt", černé myšlenky). Černá ale především znamená sílu a autoritu, je považována za velmi formální, elegantní a prestižní barvu.
Černé Shamballa náramky jsou obvykle z černých skleněných korálků, existují ale i s černými drahými kameny, jako je například onyx
Právě černé Shamballa náramky jsou výjimečné tím, že jsou skvělým dárkem pro muže ve vašem životě. Je obtížné vybrat správný pánský náramek, nic ale nemůžete pokazit koupí černého náramku pro muže. Jejich prostý, ale velmi elegantní design je bezpečná volba. 
Černé Shamballa náramky jsou spojeny s výkonem, elegancí a formálností. Opět skvělé pro muže ve vašem životě!

Bílý Shamballa náramek

Je bílý nebo jasný, protože odráží všechny barvy duhy. Naše oči to interpretují jako bílou barvu.
Bílá nebo jasná je barva pro nové začátky, nadšení, jasnost účelu, duchovních vhledů a inspirace. To je důvod, proč jsou třeba bílé diamanty vždy považovány za romantickou volbu pro zásnubní prsteny.
Bílá je barva čistoty, nevinnosti a pravdy. Takže kdo nosí diamantový nebo křišťálový Shamballa náramek, vládne noci a světu snů, je nositelem nového života, plodnosti, nových začátků a nekonečné naplněné lásky. Dokonce i přidání jasného bílého korálku na náramek Shamballa znamená čistotu a lásku, stejně jako sílu naprosté sebereflexe.
Bílá září čistotou, nevinností, panenstvím a neutralitou, má kladný vliv na pocit bezpečí, sílu a čistotu. Proto lékařské bílé pláště, bílé svatební šaty, a "bílé světlo" vědomí.
Kameny a drahokamy spojené s bílou jsou diamanty, bílý safír, perly, opály a křišťál. Často se používají „simulované diamanty“ nazývané zirkon nebo anglicky Cubic Zirconia (CZ). Jsou téměř tak těžké jako diamanty, často jsou ale bělejší.

Modrý Shamballa náramek

Spojena s krční čakrou, je modrá barva nositelem růstu a léčení. Podporuje schopnost komunikace, moudrosti a tvůrčího vyjádření. Modrá je spojena s důvěrou, plánováním a organizací.
Takže pokud máte pocit, že potřebujete nějakou pomoc při léčbě nebo péči o své tvůrčí a komunikační schopnosti, je modrý Shamballa náramek pro vás ten pravý!
Modré Shamballa náramky jsou často vyrobeny s použitím polodrahokamů, jako je achát, akvamarín, safír, topaz nebo dokonce lapis lazuli, častěji však jsou vyrobeny z barevných skleněných kamínků, které jsou cenově dostupnější.

Zelený Shamballa náramek

Je spojen se zelenou čakrou, jež se vztahuje ke středu hrudníku a spojením s přírodou vede k rovnováze a harmonii. Zelená znamená obnovu, růst, odpuštění a přijetí v lásce a vztazích. Zelená je nositelem harmonie.
Zelené Shamballa náramky jsou většinou vyrobeny z drahokamů, jako avanturín, granát, achát, smaragd, malachit. Tradičně je zelené čakře přiřazen malachit, spojený s hojností, láskou a bezpečím.

Žluté a zlaté Shamballa náramky

Jsou spojeny s čakrou solar plexus, centrem slunečního svitu. Žlutá a zlatá jsou barvy spojené s účelem, osobní silou vůle, optimismem a sebevědomím. Ty přicházejí prostřednictvím zvýšení inteligence, myšlení, jasnozřivosti a účelnosti, které proudí solar plexem.
Drahý kámen, spojený s čakrou solar plexus je citrín, který je nejčastěji používaným polodrahokamem pro žluté Shamballa náramky. Velmi vzácně jsou i náramky se žlutým diamantem.

Červený Shamballa náramek

Červená je spojena s kořenovou čakrou, nalézající se na základně vaší páteře. Červený náramek je tak spojen s emocemi, vášní a sexualitou. Přináší pocit bezpečí, uzemnění, stability a opory. 
Červené Shamballa náramky mohou být vyrobeny z polodrahokamů, jako rubín, granát, spinel nebo rodolit. Velmi módní a řadou celebrit nošené jsou náramky z tzv. pave krystalů.
Máte-li nedostatek nadšení nebo zájem o aspekt svého života, pocit úzkosti nebo neodůvodněné obavy a pocit, že máte sny, které si prostě nemůžete přinést do reality, je třeba přidat červené do vašeho života! Nejlepší způsob, jak to udělat, je nosit červené Shamballa náramky.

Fialový Shamballa náramek

Sedmá čakra je korunní čakra na temeni hlavy, odpovídající fialově zbarveným paprskům. Je spojena s blažeností a spiritualitou, vyvážením všech aspektů sebe rovnováhy - mentální, emocionální a duchovní. Říká se, že fialové paprsky podporují všechno "vědění", inspiraci, moudrost a vědomí vašeho vyššího já. Fialové Shamballa náramky se vyrábějí například z ametystu.
Tmavomodrý Shamballa náramek

Tmavě modré či také indigo barva se vztahuje na nápadité, intuitivní aspekty našeho života. Spojeny s čakrou čela nebo také obočí, světelné paprsky vycházející ze zdrojů tmavomodré, podporují intuici, seberealizaci, vnímání a duševní schopnosti. Takže pokud chcete zvýšit vaši schopnost žít život v dobré předtuše nebo mít důvěru ve svůj vnitřní hlas, pak jděte do toho a noste spoustu tmavomodré v Shamballa náramku.
Indigo drahokamy pro Shamaballa náramek jsou různé, ale nejčastěji je spojován s intuicí jako třeba tyrkys, popř. safír a azurit a lapis lazuli.

Oranžový Shamballa náramek

Oranžová barva je spojena s podbřiškem, sakrální čakrou, která je o pocitech, intimitě a smyslnosti. Oranžový Shamballa náramek je spojen s emocemi touhy a intimity, vyrovnává kreativitu, napomáhá uvolnění stresu a bloků ve vašem životě, které brání vašim prožitkům a radosti.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty