ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůSmithsonit

Smithsonit

Smithsonit je kámen úžasně modrozelené barvy, vyzařující hluboký klid a harmonii. Výborný kámen pro zvládání všech stavů stresů, nervozity a napětí. Pomáhá mírnit následky duševního zhroucení. Je kamenem půvabu a dobrých konců. Působí jako tlumič problémů. Léčí vnitřní dítě a následky citového zneužívání, pocitů nemilovnosti a nechtěnosti ze strany rodičů a jemně odstraňuje citová zranění. Uzdravuje komplikované vztahy. Pomáhá zajistit klidný a vyvážený život. Přináší harmonii. Učí taktu a diplomacii. Má schopnost napravovat nepříjemné situace. Posiluje mentální schopnosti. Uvádí do souladu čakry. Položen na korunní čakru, zajišťuje spojení s říší andělů.
Léčebné užití: Smithsonit pomáhá léčit zejména neplodnost. Výborně účinkuje na imunitní systém, cévy, svaly, nemoci kostí, dutiny a poruchy trávení. Pomáhá odbourávat stres a napětí. Uvolňuje křeče.
Modrozelený Smithsonit - všezahrnující láska. Léčí citová zranění. Jemně odstraňuje zlost, strach a bolest. Přináší úlevu od návalů paniky. Zlepšuje přátelství. Pomáhá dosáhnout naplnění toho, po čem skutečně touží vaše srdce. Výborný kámen pro porodnictví a výživu dětí.
Barvy: modrozelená, růžová, fialová, levandulová, žlutá, bílá, hnědá, bezbarvá
Země původu: Mexiko, Čína, Namibie, Itálie, Německo, Zambie, Austrálie, USA.
Technický popis: karbonát, uhličitan zinečnatý, perleťově lesklého vzhledu, ledvinitý - podobný vrstvám hedvábných bublin. Průsvitný až opakní.

Stupeň tvrdosti: 4-4,5

Google Pinterest sdílej článek