ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůSonora Sunset

Sonora Sunset

Lyrický název drahého kamene Sonora Sunset znamená západ Slunce nad pouští Sonora (někdy také „sunrise“ čili východ), která se nachází v Severní Americe, na území Spojených států amerických.  Název drahého kamene znamená západ Slunce nad Sonorou (někdy také východ „sunrise“). Těží se v dole Sonora v severním Mexiku, od roku 2006.
Jedná se o vzácný drahokam chryzokol s červenou měděnou rudou. Barva je modrá a zelená (chryzokol), červená (měď), někdy také oranžová (chalkocitrit) a černá (obsah železa).

Chryzokol je znám jako léčivý kámen, který používali američtí Indiáni, a to zejména pro posílení odolnosti organismu a k dosažení pocitu klidu při rozrušení. Název chryzokolu pochází z řeckého „chrysos“ – zlato a „kolla“ – lepidlo.
Je spojován s klidem, trpělivostí, tolerancí, vyrovnaností, bezpodmínečnou láskou, jemností a vnímavostí. Jedná se kámen vhodný pro meditace.
Kuprit se tradičně používá při řešení vztahů, k urovnání problémů. Pomáhá překonat následky traumat, tiší úzkost a potlačuje strach.

Sonora sunset přívěsek stříbro LS 362 11

Sonora sunset bývá nazýván kamenem posílení a svobody, protože se věří, že osvobozuje od uvíznutí v každodenním životě a pomáhá získat kontrolu a sílu v obtížných situacích. Je výborným talismanem pro ty, kdo hledají změnu a svobodu. Vzhledem k vysokému obsahu mědi je považován za velmi silný léčivý kámen. Čistí a harmonizuje kořenovou čakru a propojuje ji přes sakrální čakru s krční. Používá se pro zvýšení pocitu bezpečí, pomáhá zvýšit energii životní síly, která proudí skrze čakry. Podporuje odvahu a tvůrčí sílu, uvolňuje stres, úzkost a

Léčebné využití: uklidňující účinek, tišení bolesti a křečí. Ovlivněním čakry sakrální stimuluje energii Kundalini a tím sexuální prožitky, a může se použít při poruchách brzlíku.

Země původu: Mexiko.

Znamení Zvěrokruhu: Beran, Štír.

Stupeň tvrdosti: 4

Google Pinterest sdílej článek