ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůStaurolit

Staurolit

STAUROLIT, ZVANÝ TÉŽ VÍLÍ KŘÍŽE, je kamenem uzemňujícím, uklidňujícím a tišícím stres, úzkost a strach. 

Název „staurolit“ pochází z řeckého slova „stauros“, což znamená kříž. Kameny mají hranolovitý tvar a běžně se vyskytují ve formě dvou částí, které se vzájemně protínají pod určitým úhlem a tvoří tak kříž uvnitř kamene.

Krystaly velmi vzácného minerálu staurolitu mohou být tmavě červenohnědé až černohnědé, žlutohnědé, vzácně modré a ve výbrusu světle zlatožluté, se stupněm tvrdosti 7 až 7,5. Kámen staurolit je zcela unikátní v tom, že uvnitř kamene se tvoří přirozený tvar kříže. Staurolit je též známý jako "Vílí kameny" nebo též jako "Pohádkový kříž", protože se říká, že kříž ve staurolitu ztělesňuje energii, která vám pomůže navázat kontakt s bytostmi z přírodního světa.

Starolite přívěsek stříbro 1 11

Dříve lidé věřili, že kříž ve staurolitu se vytvořil slzami víl, které plakaly, když slyšely o Kristově ukřižování. Od prvního okamžiku, kdy kdysi lidé kříž ve staurolitu objevili, byl staurolit považován za skvělý talisman. Dodnes mnozí věří, že staurolit v sobě nese kouzlo, které chrání děti před zlými duchy, u starších lidí zpomaluje účinky stárnutí, a pomáhá najít ztracené předměty.

Staurolit je krystalem přeměny a jako talisman se používá ke zvýšení touhy najít způsob, jak změnit část svého života podle vlastních představ. Může pomoci najít nový způsob, přístup nebo podpořit snahu získat to, co si sami přejeme.

Hnědá barva staurolitu je barvou domova, ohniště a přírody. Tím je tento kámen uzemňující a pojící nás s přírodou. Hnědá je barvou relaxace a klidu, a proto je tento kámen vhodný k meditaci. Ulidňující energie staurolitu pomáhá zmírnit stres, úzkost a strach.

Ve Feng Shui je staurolit spjat s energií dřeva a ta je tradičně spojována s oblastí východu nebo jihovýchodu domu nebo místnosti. Tato energie podporuje dobré vztahy v rodině, zdraví a prosperitu.

Jak je vhodné staurolit používat?

Šperky ze staurolitu jsou poměrně vzácné, stejně jako samotný kámen. Jsou vhodné zejména pro uklidnění a zmírnění stresu, čímž se zvýší pocit bezpečí.
Kousek staurolitu přímo pod polštářem podpoří tzv. lucidní snění, tj. schopnost uvědomovat si vlastní sny.

Kombinovat je vhodné se sodalitem, křišťálem, sugilitem a fuchsitem pro podporu lucidního snění.

Udává se, že kombinace s fialovými kameny, tj. např. ametystem, iolitem a sugilitem může pomoci zbavit se různých závislostí; stejně tak ale může pomoci kombinace i s jinými, než fialovými kameny, např. unakitem, domortieritem, hematitem, černým obsidiánem a turmalínem.

Pro mírnění stresu a strachu je vhodná kombinace s vesuvianitem, křišťálem nebo sagenitem (křemen s rutilem ve formě inkluzí).

„Podívejte se hluboko do přírody a pak pochopíte všechno lépe“. Albert Einstein.

Staurolit se nachází ve Švýcarsku, Rusku, Austrálii, Brazílii a ve Spojených státech. Jeho barva se liší podle místa výskytu; může být červenohnědý, tmavě hnědý nebo hnědavě černý.

Google Pinterest sdílej článek