ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůThulit růžový

Thulit růžový

Růžový thulit (zoisit s manganem) je národním kamenem Norska a většinově pochází z Leksviku, nachází se ale i v Jižní Africe a Austrálii. Název je odvozen ze starého norského jména pro norské oblasti "Thule". Většina kamenů je v různých tónech růžové, ale také až tmavě červené, v závislosti na množství manganu, může být i částečně bílý, šedý a černý. Je znám jako "rosaline" zoisit, tj. růžová paleta zoisitu a podle obsahu manganu se sytost barvy může významně lišit.

 

Thulit růžový LS 11 11
 
Potřebujete inspiraci pro výmluvnou řeč a nový pevný vztah?
Thulit svou energií podporuje výmluvnou řeč. Může být tedy vhodným talismanem pro řečníky a přednášející.
Pomáhá těm, kdo touží po nových vztazích a přátelství, potlačuje plachost a stydlivost, navozuje klid a sebejistotu.
Inspiruje při zařizování bydlení, podporuje spokojenost, štěstí a radost, stejně tak energii a nadšení pro život. Harmonizuje čakru solar plexu a srdeční čakru, vyzdvihuje pozitivní emoce a je jedním z kamenů bezpodmínečné lásky. Harmonizací sakrální čakry podporuje tvořivost.

Thulit pomáhá zmírnit napětí mezi lidmi, kteří mají rozdílné názory, pomáhá budovat nové vztahy, posiluje přátelství. Používá se pro snadnější rozhodování při řešení problémů.

Thulit je vhodný pro potlačení špatných myšlenkových návyků, pro potlačení negativních zkušeností v životě a pro zvýšení sebeúcty a sebedůvěry.

Se kterými kameny je vhodné růžový thulit kombinovat?

Vhodná je kombinace se septárií, iolitem pro zvýšení bystrosti a vnímavosti, se smithsonitem, datolitem, černým obsidiánem, dumortieritem, astrofylitem, ametystem, unakitem, staurolitem a turmalínem pro prolomení jakýchkoli závislostí.

Léčebné využití: thulit se používá k podpoře životní energie, pro stimulování a celkovou regeneraci těla i mysli. Tradičně se používá jako doplněk při léčbě a tlumení žaludeční nevolnosti.

Znamení Zvěrokruhu: Býk, Blíženci.

 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty