ÚvodVše o kamenechRady a tipy ke kamenůmVelikonoční kameny

Velikonoční kameny

Velikonoce (latinsky pascha) jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista, které připadá na první neděli po prvním jarním úplňku po rovnodennosti, tzn., buď na měsíc březen, nebo duben.
Historicky jsou Velikonoce svátkem jara a plodnosti. Např. slovanské a germánské lidové oslavy se spojily s pohanskými slavnostmi jara (pohanský název Easter), které oslavovaly probuzení přírody ze zimního spánku.
Starý germánský pohanský svátek jarní rovnodennosti se nazývá
Ostara. Jméno souvisí s norskou bohyní plodnosti. Severskou bohyní plodnosti, úrody, lásky a války je Freya.

S Velikonocemi jsou spojeny drahé kameny a polodrahokamy, které se používají pro posílení vlastních záměrů, podporu nových začátků, pro snadný přechod změn. Jsou to ochranné kameny podporující pozitivní energii, přitahující lásku, bohatství a prosperitu, posilující sebedůvěru a tvořivost.

Vhodnými drahými kameny a polodrahokamy jsou:

 • Růženín představující sílu lásky a plodnosti. Je symbolem lásky, krásy a uzdravováni. Podporuje fantazii, tvůrčí myšlení, pomáhá odbourat strach, zlost, nelibé pocity a pocity viny. Dodává životní energii.

 • Avanturín ztělesňující touhu srdce a jaro. Jedná se o projektivní kámen přiřazený planetě Merkur a elementu vzduchu. Je kamenem štěstí, a používá se ke zvýšení prosperity, v duševní rovině pro podporu rozhodovacích schopností, vnímání a tvořivosti.

 • Citrín představující Slunce a obnovu života. Citrín je, podobně jako Avanturín, kamenem štěstí, a používá se pro přilákání majetku, hojnosti a prosperity. Podporuje intuici, rozptyluje negativní energii, posiluje důvěru v sebe sama a pomáhá myslet pozitivnč.

 • Heliotrop (krevel), který je spojován s odvahou. Používá pro zklidnění obav, strachu, podráždění a netrpělivého chování. Je silným ochranným kamenem, podporující tvořivost, a je zdrojem nových sil. Přitahuje bohatství.

 • Chiastolit s vysoce ochranným účinkem. Je zcela unikátní v tom, že se v něm utváří přirozený černý kříž. Tradičně byl uctíván jako znamení od Boha, čímž působí jako velmi efektivní psychická ochrana. Používá se pro změnu negativní energie v pozitivní, podporuje harmonii a klid. Je znám jako „křížový kámen".

   Růženín srdíčko - hmatka Zelený Avanturín - Buddha náramek Citrín náramek   Heliotrop (krevel) - stříbrný přívěsek Chiastolit tromlovaný

  Už máte některý z kamínků, jehož vlastnosti se pojí k Velikonocům, ke svátkům jara, k oslavám probouzení se přírody?

  Léčivé kameny Nefertitis.cz

  Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

  © 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz. 

Google Pinterest sdílej článek