ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůAzurit v žule K2

Azurit v žule K2

K2 žula nebo také K2 jaspis je kombinací bílé žuly a ostře kontrastujícího modrého azuritu, který vytváří kulaté plošky od několika milimetrů až do dvou centimetrů v průměru, z dálky připomínající kapky deště.
I když je název K2 jaspis běžněji používaný, vzhledem k chemickému složení, není správný. Japis je neprůhlednou odrůdou chalcedonu, vyskytující se v několika barevných variantách: červená, žlutá, zelená, hnědá aj. Hlavní složkou je oxid křemičitý s příměsemi křemene a opálu.
Žula, též granit, je hlubinná vyvřelá hornina obsahující podstatné množství draselných živců, křemene a kyselých plagioklasů. Obvyklá barva je šedá s modrým odstínem, nebo bílá, a červená.
Společně s azuritem se v žule vyskytují i zelené skvrnky malachitu.

Azurit v křemeni K2 přívěsek stříbro 298 11

K2 žula je pojmenována po hoře (pohoří) Karákóram, což je druhé nejvyšší pohoří na světe, dosahující výšky 8 611 m. Rozkládá se v pakistánském Kašmíru, Indii a Číně a dělí se na Velký, Malý a Severní Karákóram.

K2 žula je vhodná k řezání a leštění, zejména díky vysokému obsahu živce. Vyrábí se z ní zejména kyvadla a hůlky. Hojně se zpracovává ve šperkařství, protože je velmi odolný. Méně se vyrábí náramky, které se častým třením o plochy mohou poškrábat.

K2 žula v sobě spojuje sílu a základní vlastnosti žuly s kvalitami azuritu, což z ní činí ideální kámen k vyrovnání pozemského bytí s naším vyšším vědomím a spojením s vesmírem. Podporuje intuitivní schopnost, tvořivost, zvyšuje komunikaci a interpretaci. Stimuluje mysl a prohlubuje moudrost. Je účinná při zkoumání minulosti, je výborným uzemňujícím kamenem, který prohlubuje pocit bezpečí. Je i osvědčeným kamenem pro meditace.
V duchovní oblasti ztělesňuje kombinace tvrdých a měkkých minerálů rovnováhu mezi tvrdými a měkkými aspekty našeho těla, mysli a srdce, hmotné a nehmotné aspekty naší pozemské existence.
Azurit obsažený v žule zvyšuje intuici, pomáhá duchovnímu růstu. Při meditaci usnadňuje pochopení psychosomatického dopadu nemocí, používá se ke zlepšení paměti a komunikace.

Léčivé užití: příznivým působením na mysl zlepšuje paměťové schopnosti, komunikaci a interpretaci. Harmonizuje šestou čakru, tj. čakru Třetího oka.

Google Pinterest sdílej článek