ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůAchát krajkový

Achát krajkový

Laguna lace achát (česky „krajkový achát“) je nejvíce ceněný pruhovaný achát na světě. Je známý pro svou mimořádně krásnou kresbu a zářivé odstíny barev od šedé přes zelenou a hnědou až po barvy  červené a rudé. Laguna achát se těží v jediné oblasti na světě, pokrývající zhruba 6 čtverečních kilometrů ve vzdáleném pohoří ve státě Chihuahua, Mexiko.

Laguna lace achát je pruhovaná odrůda chalcedonu z minerální rodiny křemene. Přestože u něj převažuje šarlatová barva, jeho vrstvy mohou obsahovat odstíny tmavě červené, mléčně bílé, žluté, zlaté, světle zelené a hnědé. Název achát pochází z názvu řeky Achetes na Sicílii, kde byly acháty poprvé nalezeny. Laguna lace achát je obvykle pruhovaný ve vrstvách, některé odrůdy mají "oko" nebo tečky barvy, některé mají zkamenělé inkluze.Achát je někdy nazývaný „Duha Země“, protože soustředné pruhy achátů se tvoří téměř ve všech barvách, které najdeme na Zemi, včetně bezbarvé formy.

Historicky byl achát objeven už jako artefakty neolitických lidí a byl od nepaměti používán jako léčebný amulet. Jeho využití pro šperkařské účely se datuje do období starého Babylonu.  Jeho používání jako léčivého kamene pokračovalo přes starověké řecké a egyptské civilizace, následně se šířilo od Afriky a Středního východu přes Evropu až do Ruska

Vlastnosti: Metafyzicky má achát nižší intenzitu energie a vibruje na nižší frekvenci než jiné kameny, ale je vysoce ceněný pro jeho stabilizující vliv a posilování fyzické kondice. Ohnivé acháty jako je Laguna lace achát, poskytují stabilní, pulzující energii, která stimuluje chuť k životu. Laguna lace achát probouzí nižší čakry a zažíhá vnitřní oheň životní síly, kreativity a sexuality. 

Laguna lace achát je skvělý léčivý kámen, může stimulovat sexuální a fyzické energie, zvyšování vytrvalosti a krevní oběh, pomáhá při léčbě sexuálních nerovnováhy. Podporuje vnitřní stabilitu, vyrovnanost, a zralost. Jeho teplé, ochranné vlastnosti podporují bezpečnost a sebevědomí. Tento achát podporuje manželskou věrnost.

Achát také stimuluje fantazii a inspiraci spisovatelů a umělců, a má sílu tkaní složitých témat uměleckého dílo. Je kamenem spojování a koordinace, je tak velkým přínosem pedagogy, poradce a profesionální koordinátory. 

Achát je vhodný jako ochranný amulet při cestování, a je údajně obzvláště účinný proti dopravním nehodám.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty