ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůAmetyst Rose de France

Ametyst Rose de France

Ametyst Rose de France přívěk stříbro P 26 1

Ametyst Rose de France je drahý kámen patřící do skupiny ametystu. Jedná se o ametyst nezaměnitelné pastelové barvy, zářivě růžové nebo fialové, připomínající obvykle barvu levandule nebo šeříku a svou krásou může směle soupeřit s kunzitem, který se též řadí mezi drahé kameny, k tomu poměrně vzácné. Barevný odstín závisí mimo jiné i na obsahu železa. Na rozdíl od ametystu, který se vyskytuje v různých tónech fialové, lila až tmavě purpurové, je v ametystu Rose de France zastoupeno železo v menším množství, což působí nezaměnitelný něžný barevný tón tohoto drahého kamene. Tento druh ametystu byl populární zejména během viktoriánské éry a v současné době dochází k oživení jeho popularity v rámci důrazu kladeného na krásu pastelových drahokamů.
Původ jména není znám. Některé zdroje uvádí, že vzhledem k oblibě ametystu ve Francii, byl nazván květinou Francie. Nicméně jedná se o poetický název pro drahokam osobité lila barvy, specifického fialového odstínu.
Naleziště: Brazílie
Ametyst se těží v Brazílii, přičemž naleziště ametystu Rose de France jsou v provinciích Minas Gerais Bahia a Marabá. Brazilský ametyst se v Evropě objevil v roce 1727 a brzy se stal velmi módním. Jeho obliba se postupem času nijak nezměnila.

Léčebné využití: zmírnění napětí, potlačení úzkostí.

Více o ametystu: https://www.nefertitis.cz/ametyst-vasen-laska-pokora-porozumeni-a-predstavivost/

 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty