ÚvodVše o kamenechFeng ShuiChromdiopsid ve Feng Shui

Chromdiopsid ve Feng Shui

Ve Feng Shui představuje  chromdiopsid energii dřeva, která je tradičně spojována s východní nebo jihovýchodní částí místnosti, bytu nebo domu. Představuje rodinu, zdraví, prosperitu a hojnost. Energie dřeva je důležitá pro osobní blaho, napomáhá vlastnímu úsilí zaměřenému na zlepšení rodinných vztahů a upevnění rodinných pout. Je důležitá pro růst, nové začátky a zdraví, zvyšuje vitalitu a udržuje fyzický rozvoj. 
Energie dřeva je symbolizována zelenou a hnědou barvou a kameny se používají pro místnosti určené k jídlu, do dětských pokojů nebo tam, kde vzniká nový projekt. Stejně jako vodný prvek, je energie dřeva živá a vyživující, vhodná pro podporu zdraví a pohody, doma i v kanceláři.

Chromdiopsid je harmonizující a ochranný kámen v oblasti fyzické i duchovní. Používá se jako talisman k ochraně blízkých, majetku a fyzického bezpečí.
V duchovním světě se používá k posílení přesvědčení před pochybnostmi.
Patří mezi osobní kameny lidí narozených na jaře do 21. dubna do 21. května, tedy lidí narozených ve znamení Býka. Svou zelenou barvou chromdiopsid harmonizuje srdeční čakru.

Nejčastěji se vyskytuje v barvě zelené, ale existuje i černá odrůda, může se vyskytovat jako bezbarvý, bílý, šedý, modrozelený, nažloutlý, hnědý a vzácně i v barvě levandule. Černá odrůda v sobě může mít čtyřramennou hvězdu a pak je kámen znám jako černý hvězdný diopsid. Naleziště jsou např. ve Švédsku, Německu, Rusku, Číně, Indii, Kanadě a jinde.
 
Používá se pro emocionální uzdravování z emočních traumat, pro podporu úsilí zlepšit vlastní schopnosti vyjádřit lásku. 
Chromdiopsid podporuje tok energie, napomáhá úsilí, které je zaměřeno na upevnění rodiny a vztahů v ní. 

Chromdiopsid je považován za "kámen soucitu", používá se k posílení důvěry a odpuštění druhým. Zelená odrůda je vhodná zejména pro ženy, používá se pro podporu emocí, je považována za velmi posilující, harmonizující především srdeční čakru, ale i čakru sakrální a čelní (čakra třetího oka). Je kamenem emocionálního uzdravování, neboť se věří, že zvyšuje schopnost mít rád nejen sebe sama, ale i ostatní a zlepšuje schopnost dávat i přijímat.Chromdiopsid je vhodné kombinovat např. tugtupitem, kavansitem, danburitem, opsidiánem Apačskou slzou, stilbitem, lepidokritem, akvamarínem, morganitem aj., zejména k tišení žalu, smutku a trápení. Pro tlumení měnící se nálady v období menopauzy je chromdiopsid vhodné kombinovat např. s duhovým měsíčním kamenem, larimarem a ajoitem. Pro posílení sebelásky je vhodnou kombinací růženín.
Černý hvězdný diopsid je kamenem duchovního uzemnění. 

Mezi další kameny představující energii dřeva patří např. cavansit, ryolit, fluorit, zelený avanturín, serafinit aj.
 
 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty