ÚvodVše o kamenechRady a tipy ke kamenůmCo je Reiki

Co je Reiki

Reiki je duchovní umění léčby s japonskými kořeny. Slovo Reiki se skládá ze dvou japonských slov: Rei, což se dá přeložit jako "Univerzální život" a Ki, což znamená "energie". Reiki je jemná a efektivní forma práce s energií,využívající duchovně vedenou životní energii. Není nijak spojená s náboženstvím či náboženskými praktikami.

Reiki je životní energie, která prochází všemi živými věcmi. Ki, čili energie jednotlivce, by měla být silná a volně proudící. Pak jsou tělo a mysl v pořádku. Když se energie vytrácí nebo je blokovaná, může to vést k duševní či fyzické nerovnováze.

Historie Reiki

Zakladatelem Reiki je Dr. Mikao Usui z japonské buddhistické rodiny. Díky rodinnému jmění měl možnost studovat v buddhistickém kláštěře, kde se mimo jiné učil bojovým uměním a šermířství. Během studií se zajímal o medicínu, psychologii a teologii. Jeho cílem bylo nalézt způsob, jak léčit sebe i ostatní pomocí rukou, aniž by tento způsob byl jakkoliv spojen s náboženstvím, a byl tak přístupný každému.

Během svého výcviku v klášteře strávil 21 dní v jeskyni na hoře Kurama, kde se postil, meditoval a modlil. Na úsvitu dvacáteho prvního dne zažil událost, která mu navždy změnila život. Spatřil prastaré symboly sanskrtu (starý indický jazyk), které mu pomohly vytvořit systém léčení. Tak se zrodilo usui Reiki. Po tomto prozření založil v Kjótu kliniku pro léčbu, díky níž se učení Usui Reiki dále šířilo. V roce 1922 založil první kliniku a školu Reiki v Toyku. Před svou smrtí vyškolil několik mistrů Reiki a zajistil tak, že jeho systém nebyl zapomenut.

Reiki symboly

Reiki symboly jsou považovány za svaté a jsou nedílnou a zajímovou částí praktikování Reiki. Pocházejí z japonského Kandži (znakový systém pro zápis japonštiny, který se vyvinul z čínských znaků, které přišly do Japonska spolu s buddhistickými texty) a jsou to běžná slova z japonštiny, která pomáhají zlepšit tok životní energie.

Mezi nejznámější Reiki symboly patří:

Dai Ko Myo – mistrovský symbol

Tento symbol působí na korunní čakru a pomáhá nám najít pravdu o tom, kdo opravdu jsme. Symbol nám pomáhá všechny souvislosti našeho života, spojuje nás s božskou silou, jež je v každém z nás, a pomáhá nám léčit sebe i ostatní. Protože se jedná o hlavní, mistrovský symbol Reiki, použití Dai Ko Myo hlavního symbolu zvyšuje hojivé účinky každé formy léčby Reiki.

Reiki mistrovský symbol Dai Ko Myo

Použití mistrovského symbolu:

Použijte Reiki mistrovský symbol Dai Ko Myo k harmonizaci a obnově energie všech čaker, vaší pozitivní aury a jako podporu při léčbě nemocí. Dai Ko Myo odstraňuje z vaší mysli i těla negativní energie, pomáhá vám na cestě osobního rozvoje, sebepoznání, podporuje vašeho ducha a intuici. Použijte kámen s Reiki mistrovským symbolem Dai Ko Myo k očistě jiných kamenů a krystalů od negativních energií tak, že kámen s tímto symbolem položíte na vaše kameny, ketré chcete očistit a dobít.

Obecně použití Reiki hlavního symbolu Dai Ko Myo zvyšuje hojivé účinky každé formy léčby Reiki. Symbol je obvykle používán při každé léčbě Reiki, ať už individuální nebo skupinové, praktické nebo vzdálené, nebo když je zaměřeno na jednotlivce, věc nebo situaci. Chcete-li použít symbol během léčby Reiki, nejprve položte kámen s tímto symbolem na chvíli do dlaně , následně jej chvíli přiložte na temeno hlavy, kde sídlí korunní čakra, a poté položte nebo přidržte kámen Dai Ko Myo na místo vašeho tělo, jež má být oešetřeno hojivou Reiki energií.

Cho Ku Rei – symbol síly

Zesiluje proudění energie, poskytuje ochranu na všech úrovních, odstraňuje negativní energie, posiluje přátelské a obchodní vztahy.

Reiki symbol síly Cho Ku Rei

Použití symbolu síly:

Umístěte kámen se symbolem Cho Ku Rei ke dveřím či jiným vchodům do vašeho domova pro poskytnutí ochrany vašeho domova či pracoviště před negativními energiemi. Pro osobní ochranu ho také můžete nosit s sebou v kabelce, batůžku, kapse, nebo vozit v autě.

Symbol síly Cho Ku Rei můžete také použít k očistě jídla od negativních energií, které nasbírá, než se dostane na váš talíř.

Sei Hei ki – symbol emočního léčení

Symbol harmonie a míru. Používá se k vyrovnání obou mozkových hemisfér, čímž přináší vnitřní i vnější mír. Zlepšuje paměť, pomáhá překonat závislosti na kouření, drogách, a alkoholu. Pomáhá léčit bolesti hlavy.

Reiki symbol emočního léčení Sei Hei Ki

Použití symbolu emočního léčení: 

Použijte Sei Hei Ki pro utvrzení a realizaci vašich plánů, cílů, názorů a představ. Před utvrzením podržte kámen se symbolem Sei Hei Ki v ruce a držte jej tak ještě chvíli poté, co provedete vlastní utvrzení. Abyste si utvrdili vaše cíle, plány a touhy, můžete si je během držení symbolu Sei Hei Ki buď jen tiše představit v mysli, nebo je třikrát vyslovit nahlas.

Sei Hei Ki Vám také může pomoci zapamatovat si důležité informace. Podržte kámen s tímto symbolem v ruce a požádejte energie reiki o pomoc při zapamatování informací.

Hon Sha Ze Sho Nen – symbol vzdáleného léčení

Tento symbol se používá k léčení na dálku. Pomáhá léčit traumata z minulosti, či problémy z minulých životů. Udržuje tělo, ducha a mysl v harmonii.

Reiki symbol vzdáleného léčení Hon Sha Ze Sho Nen

Použití symbolu vzdáleného léčení:

Energie Reiki můžete poslat i do budoucnosti, například před pracovním pohovorem. V den pohovoru tak budete mít více volného času a budete plní uklidňující energie. Ideálním symbolem je pro toto řešení kámen Hon Sha Ze Sho Nen. Držte jej a v mysli si představujte nadcházející událost.

Kombinování Reiki symbolů

Pokud se chcete zbavit závislostí nebo špatných návyků, použijte kameny se symbolem Cho Ku Rei, po něm Sei He Ki, a znovu Cho Ku Rei.

Energie Reiki můžete poslat i někomu na dálku. Představte si příjemce v mysli, nebo ještě lépe držte jeho fotografii, a pak použijte kameny se symboly v pořadí Cho Ku Rei, Sei Hei Ki, Hon Sha Ze Sho Nen, a Cho Ku Rei.

Chcete-li začít praktikovat Reiki, ideální je pořídit si do začátku sadu plochých, ohlazených kamenů s vyrytými čtyřmi hlavními Reiki symboly, jež jsou nejen užitečné pro Reiki, ale jsou též krásnými kameny a dekorací. 

Reiki luxusní sada kamenů v dárkové krabičce Chakra-G-014 2

Reiki luxusní sada kamenů

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty