ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůEudialyt

Eudialyt

Eudialyt patří mezi silné energetické krystaly, které se používají pro zvýšení úspěchu a podporu úsilí, pro hledání nových příležitostí a dosažení vyšších cílů. Pomáhá překonat strach, pochyby a zmatenost. Eudialyt je často nazýván „kamenem nových začátků a nových objevů“, protože se používá pro nalezení vlastní životní cesty.

Eudialyt přívěsek stříbro 1 11

Minerální vlastnosti eudialytu

Eudialyt (uváděn také jako eudialit) je chemicky komplex křemičitanových minerálů obsahujících prvky jako sodík, vápník, železo, hořčík, ytrium, zirkon aj. Jedná se o vzácný minerál vyskytující se jen na několika málo nalezištích, např. v Kanadě, Madagaskaru, Rusku nebo Grónsku. Barva je od růžové až po červenou, někdy tmavě červeno-hnědá nebo černá. Méně často se vyskytuje v barvách, jako je zelená, žlutá nebo fialová.

Název je odvozen z řeckého „dialutos“ a znamená snadno rozpustný. Eudialyt je snadno rozpustný v kyselinách.

Eudialyt přívěsek stříbro 2 13

Metafyzické vlastnosti eudialytu

Eudialyt patří mezi osobní kameny lidí narozených v období kolem Nového roku, těsně po zimním slunovratu (21. prosince až 19. ledna).

Eudialiyt pomáhá harmonizovat korunní čakru, která když je v nerovnováze nebo má blokovanou energii, vede k pochybování, nejistotě, k rigidnímu myšlení a duchovnímu zmítání se, k omezenému vědomí, k problémům s pochopením vtahů, myšlenek a snů. Temně fialový eudialit pomáhá soustředění se na sebe sama a obrací pozornost k vlastním touhám a přáním.

Ve Feng Shui eudialyt využívá energii ohně, energii nadšení, vroucnosti, srozumitelnosti, osvícení a aktivity, emocí a vášně. V přírodě symbolizuje mužský prvek Jang, světlou a tvořivou sílu, zosobňuje rozum a průbojnost. Energie ohně je tradičně spojována s jižní částí místnosti, bytu nebo domu a zajišťuje reputaci obydlí a vlastní postavení v rámci rodiny.

Eudialyt představuje energii Jang, tj. mužskou energii, která zosobňuje rozum, tvořivou sílu a průbojnost. Kameny se čistí a dobíjí energií slunečních paprsků. Náramky z projektivních kamenů se nosí na pravém zápěstí. 

Eudialit se též nazývá „kamenem porozumění“. Používá se ke spojení vědomé mysli a podvědomí, což umožní pochopit skutečné vlastní touhy a potřeby. Pomáhá překonat pochybnosti o sobě samotném, sebekritiku a sebepodceňování. Mírní pocity smutku, úzkosti a pesimismus, přináší pocity radosti a štěstí. 

Eudialyt přívěsek stříbro 4 13

Google Pinterest sdílej článek