ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůOpál Owyhee

Opál Owyhee

Owyhee modrý opál je sice poměrně běžným opálem, nezařazeným mezi drahokamy, ale jeho nádherně až nebesky modrá barva z něj činí jeden z nejkrásnějších obecných opálů vůbec. Owyhee opál je pojmenován podle místa, kde byl objeven, tj. v blízkosti posvátných indiánských pramenů Owyhee v Oregonu, v roce 2003. Má barvu modré oblohy, při vytěžení však bývá průsvitný, ale jakmile je vystaven vzduchu a dochází ke ztrátě vody (dehydratace) a vysušování, postupně se stává neprůhledným a získává stále hezčí modrou barvu.

Opál modrý Owyhee struktura a barva kamene

Kromě metafyzických vlastností, připisovaných všem opálům bez rozdílu (více ZDE), modrý Owyhee opál je daleko více spojený s láskou, svůdností, vášní, touhou a smyslností. Může být použit pro posílení pocitů, prožitků a uvolnění zábranOwyhee modrému opálu se připisuje schopnost podpořit početí v případě, že se dá za úplňku do země pod vrbu nebo nějaký ovocný strom.

Owyhee modrý opál povzbuzuje lásku, spontánnost a dynamickou tvořivost, zlepšuje komunikaci a myšlení. Ovlivňuje čakru solar plexu, krční a čelní čakru. Představuje čistotu a intenzitu. Pomáhá navodit emocionální rovnováhu, zklidňuje mysl a duši. Je vynikajícím kamenem pro pokrok a rozvoj. Pomáhá spojit vědomí a podvědomí a porozumět sobě samému. 
Je nazýván „andělským kamenem“, usnadňuje komunikaci mezi pozemským světem a vesmírem.

Owyhee opál modrý přívěsky stříbro kolekce

Tento druh opálu rezonuje s energií Bohyně Matky, a proto je vhodným dárkem pro maminky, i ty nastávající. Bohyní Matkou se rozumí každá bohyně, která je spojená zejména s mateřstvím a plodností. Bohyně se vyskytují v různých kulturách, např. Gaia, Durga, Démétér (Cérés), Coventina nebo Venuše. 

 

 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty