ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůSerafinit

Serafinit


                                                                         Serafinit                                                                     


vod jména: název je odvozen z hebrejského „Seraphim“, které odkazuje na nejvyšší řád andělů, který je považován za strážce Božího trůnu. Nazývá se strážným krystalem.
Užití:
ochranný kámen, emocionální léčení, kámen vhodný pro meditace a ralaxaci, ale také řezbářské práce jako dekorativní kámen.
Léčebné využití:
je vhodným pomocníkem pro uvolnění svalového napětí, k potlačení zimnice a jako talisman při snižování tělesné hmotnosti. Tradičně byl serafinit používán jako amulet proti hadímu uštknutí.
Vlastnosti:
serafinit je vhodný jako doplněk k samoléčení, je kamenem duchovního osvícení, používá se k navázání spojení s andělskou říší. Pomáhá naslouchat hlasu svého srdce, čistí a harmonizuje srdeční čakru a otevírá srdce lásce. Je kamenem vhodným k hledání správné životní cesty, naplnění cílů a získání pocitu uspokojení a přesvědčení. Používá se jako talisman pro ochranu majetku, blízkých a sebe sama.
Je kamenem vhodným pro emocionální léčení, zotavení se z citového trauma, k podpoře schopnosti vyjádřit lásku. Je výborným meditačním kamenem k navození klidu a pocitu harmonie.
Feng Shui:
serafinit je spjat s energií dřeva a to je tradičně spojováno s východní a jihovýchodní částí místnosti, bytu nebo domu. Ztělesňuje rodinu, zdraví, prosperitu a hojnost.
Naleziště:
východní oblast Sibiře v Rusku, oblast jezera Bajkal, Železnogorsk, některé lokality Irkutska.
Barva:
barva tmavě zelená až šedá, měňavá.
Technický popis:
člen skupiny chloritu, odrůda klinochoritu, tj. vrstevnatý křemičitan (fylosilikát), vyskytuje se ve formě šupinkovité masy, perleťový lesk, světle zelený vryp.
Stupeň tvrdosti: 2 až 4

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty