ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůŠiva Lingam/Shiva Lingham

Šiva Lingam/Shiva Lingham

Kámen ochrany a podpory
Tento kámen pochází z Indie, od řeky Narmado, která je přítokem Gangy. Kameny se sbírají z říčního koryta během období sucha. Velikostí se pohybují od ani ne 2 cm malých kamínků až po kameny o velikosti 25-30 cm. Charakteristická je protáhlá forma a střídání barevných ploch. Chemickým složením jde o jaspis s nečistotami, tedy o zkamenělé říční bahno . Tvrdost - 7.
Název je spojením slova lingam, označujícího falus, a vztahuje se na vejčitý tvar kamene (manuálně se dolešťuje do vyvážených proporcí). Tento tvar v Tantře ztělesňuje mužskou energii, dynamiku a znalosti. Šiva (Shiva) je hinduistický bůh a kámen se uctívá jako jeho ztělesnění. Barevné plochy na kameni se nazývají yoni a představují ženskou energii, moudrost a intuici.
Mystické vlastnosti: Shiva Lingam je u Indů "kámen energie kundalíní". Probouzí a aktivuje hlavní energetické centra (čakry) od kořenové až po korunní, a protože v sobě spojuje mužskou i ženskou energii a vytváří z nich harmonickou jednotu, používá se často k potlačení přebytku mužské (jangové) energie. Ti, kdo cvičí jógu či meditují, tento kámen používají často na to, aby dosáhly Sidhe, zvláštní formu síly a touhy. Ženská část energie Shiva Lingálastimuluje mužskou část energie k tvoření.
Ve Feng Shui se používá Šiva Lingam pro orientaci energie - například jej můžete pověsit nad schody, které jsou naproti dveřím, aby energie neunikala nahoru do prostoru. Nebo ho můžete umístit v domě na takové místo, ze kterého jeho energie bude proudit do všech koutů a bude vytvářet ochranné, příjemné a podpůrné prostředí.
Šiva Linhgam je výborným kamenem pro lidi, kteří měli krušné dětství. Pomáhá jim zpracovat vzpomínky a vyhojit rány a pocity, že nebyly dostatečně milovaní (hlavně ze strany matky). Pomáhá jim zaplnit toto prázdno pocitem ochrany a podpory. Celkově harmonizuje a vyrovnává.
Léčebné využití: Šiva Lingham je kámen fyzického těla. Aktivuje energii kundalíni. Zlepšuje sexualitu, vyvažuje a tlumí střevní křeče. Pokud potřebujete zpracovat neutěšené dětství, použijte spolu se Šivou Lingham i Chryzopras. Toto spojení vám dodá sílu a odvahu a ukáže vám to, jak vaše dětské vzpomínky ovlivňují váš současný život. Při léčebné meditaci umístěte Chryzopras mezi kořenovou a sakrální čakru.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty