ÚvodLéčivé a drahé kamenyKameny od A do Z

Šiva Lingam

Šiva Lingam

Kámen ochrany a podpory   Tento kámen pochází z Indie, od řeky Narmado, která je přítokem Gangy.  Kameny se sbírají z říčního koryta během období sucha. Velikostí se pohybují od ani ne 2 cm malých kamínků až po kameny… více »

Dostupnost:
poslední  2 ks
Doručíme
Doručíme do pátku 26. 01.
Kód produktu:
DLKTK176
Vaše cena:
99 Kč s DPH

Nakupte a získejte dopravu za 55 Kč
zobrazit možnosti dopravy

Česká pošta - Balík do rukyČeská pošta - Balík do ruky115 Kč
Česká pošta - Balík na poštuČeská pošta - Balík na poštu95 Kč
PPL - Parcel PrivatePPL - Parcel Private105 Kč
DPD - PrivateDPD - Private100 Kč
UloženkaUloženka55 Kč
PPL - Slovenská republikaPPL - Slovenská republika240 Kč

Zvolte variantu:

Šiva Lingam

Kámen ochrany a podpory

 
Tento kámen pochází z Indie, od řeky Narmado, která je přítokem Gangy.  Kameny se sbírají z říčního koryta během období sucha. Velikostí se pohybují od ani ne 2 cm malých kamínků až po kameny o velikosti 25-30 cm. Charakteristická je protáhlá forma a střídání barevných ploch. Chemickým složením jde o Jaspis s nečistotami, tedy o zkamenělé říční bahno . Tvrdost - 7.
 
Název je spojením slova lingam, označujícího falus, a vztahuje se na vejčitý tvar kamene (manuálně se dolešťuje do vyvážených proporcí). Tento tvar v Tantře ztělesňuje mužskou energii, dynamiku a znalosti.  Šiva (Shiva) je hinduistický bůh a kámen se uctívá jako jeho ztělesnění. Barevné plochy na kameni se nazývají yoni a představují ženskou energii, moudrost a intuici.
 
Mystické vlastnosti: Šiva Lingam je u Indů "kámen energie kundalini". Probouzí a aktivuje hlavní energetické centra (čakry) od kořenové až po korunní,  a protože v sobě spojuje mužskou i ženskou energii a vytváří z nich harmonickou jednotu, používá se často k potlačení přebytku mužské (jangové) energie. Ti, kdo cvičí jógu či meditují, tento kámen používají často na to, aby dosáhly Sidhe, zvláštní formu síly a touhy. Ženská část energie Shiva Lingála stimuluje mužskou část energie k tvoření.
 
Ve Feng Shui se používá Šiva Lingam pro orientaci energie - například jej můžete pověsit nad schody, které jsou naproti dveřím, aby energie neunikala nahoru do prostoru. Nebo ho můžete umístit v domě na takové místo, ze kterého jeho energie bude proudit do všech koutů a bude vytvářet ochranné, příjemné a podpůrné prostředí.
 
Šiva Linham je výborným kamenem pro lidi, kteří měli krušné dětství. Pomáhá jim zpracovat vzpomínky a vyhojit rány a pocity, že nebyly dostatečně milovaní (hlavně ze strany matky). Pomáhá jim zaplnit toto prázdno pocitem ochrany a podpory. Celkově harmonizuje a vyrovnává.
 
Léčebné využití: Šiva Lingam je kámen fyzického těla. Aktivuje energii kundalíni. Zlepšuje sexualitu, vyvažuje a tlumí střevní křeče. Pokud potřebujete zpracovat neutěšené dětství, použijte spolu se Šivou Lingam i Chryzopras. Toto spojení vám dodá sílu a odvahu a ukáže vám to, jak vaše dětské vzpomínky ovlivňují váš současný život. Při léčebné meditaci umístěte Chryzopras mezi kořenovou a sakrální čakru.

 

Související produkty