ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůVariscit

Variscit

Variscit je vzácný minerál zelené barvy celé řady odstínů od světle zelené přes tmavě zelenou až po zeleno-modrou, vzácněji může být i bílý nebo šedý s hnědými inkluzemi. Nalezen byl původně v Německu, dále v Bolívii, Rakousku, Austrálii, ale i v České republice.

Variscit pro článek

Variscit patří mezi silné ochranné kameny a tradičně se používá jako amulet pro zmírnění agresivního jednání okolí. Variscit uklidňuje, pomáhá udržet život v rovnováze a zmírnit bolest způsobenou lhostejností a hrubostí. Dodává životní sílu a podporuje duševní odolnost. Je uklidňujícím kamenem, někdy též nazývaný "starostlivým", používá se ke zmírnění strachu, napětí, úzkosti a netrpělivosti. Přináší pocity radosti, míru a harmonie.

Variscit je označován jako "nárazník", tzn. kámen, který potlačuje a odráží ty prvky života, které nechceme. Pomáhá obnovit rovnováhu a zvyšuje stabilitu, je výborným pomocníkem pro hledání řešení problémů s pocitem vnitřního klidu, lásky a soucitu.

Tyrkysová barva variscitu ztělesňuje kombinaci chladného zimního modrého paprsku důvěry a blížícího se teplého zeleného paprsku jarního růstu a obnovy přírody. Je svěží barvou, která nás posouvá do klidu s vědomím toho, že cyklus života postupuje svým obvyklým tempem. Působí uklidňujícím účinkem na výkyvy nálady, pomáhá obnovit klid, potlačuje stres a neutralizuje extrémy. Používá se pro zabránění tendencí uvažovat pouze jedním směrem, pomáhá překonat konflikty a vypořádat se s hněvem a agresivitou. Světlejší tyrkysová barva podporuje sílu vnitřní harmonie, duchovní seberealizaci a intuici a tím i životní rovnováhu. Pokud převládá barva spíš zelená, pak je variscit vhodný k posílení odvahy, sebedůvěry, vnitřní síly a k harmonizaci srdeční čakry. Tím, že harmonizuje srdeční čakru, pomáhá mírnit emocionální problémy, tlumí zoufalství, otevírá srdce, uvolňuje negativní energii a dodává naději pro lepší budoucnost.

Pokud je barva variscitu spíš žluto-zelená, je vhodný pro zvýšení bohatství a pro podporu řešení problémů.

Obecně je variscit kamenem vhodným pro zlepšení psychického stavu, pozitivních emocí i myšlení. Zvyšuje lásku k sobě samému, pomáhá cítit odvahu a vypořádat se s problémy. Ve vztazích podporuje nalezení společné řeči, pocit sounáležitosti a chtění komunikovat.

Variscit v purpuritu přívěsek stříbro 2 11

Se kterými kameny je vhodné variscit kombinovat?

s dioptasem pro stimulaci silnějších citů a pocitů vůči druhým,

s měsíčním kamenem, zeleným turmalínem, smaragdem, hiddenitem nebo chrysoprasem pro zvýšení harmonizace srdeční čakry a zesílení pozitivní energie;

s růžovým turmalínem, růženínem, růžovým kalcitem, růžovým danburitem, tugtupitem nebo kunzitem, purpuritem pro zesílení lásky, sounáležitosti a soucitu;

s tyrkysem pro pochopení sebe sama a pro zvýšení sebelásky,

s unakitem, lepidokritem, krokoitem, vivianitem, stichtitem a azuritem pro harmonizaci čaker a fyzické uzdravení;

s fuchsitem, chiastolitem, modrým aragonitem pro hledání řešení obtížných situací v životě a pro nalezení řešení problémů.

Zelený variscit je přiřazen lidem narozeným ve znamení Býka, Blíženců a Štíra, pokud převládá barva tyrkysová, je kamenem lidí narozených ve znamení Berana.
Krása variscitu vynikne zejména v podobě šperku.

Google Pinterest sdílej článek