ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůPurpurit

Purpurit

Purpurit je krásný, vzácný minerál fialové barvy, která je způsobena přítomností manganu a železa. Odstín závisí na množství obou prvků, vyskytuje se od tmavě purpurové přes levandulovou až po narůžovělou. Jméno je odvozeno z latinského výrazu pro purpurovou barvu, lat. purpura. Naleziště jsou v Austrálii, Namíbii, Francii a ve Spojených státech amerických.

Purpurit pro článek

Purpurit svou fialovou barvou zvyšuje odvahu mluvit otevřeně a mít důvěru ve své schopnosti verbalizovat vlastní myšlenky bez jakýchkoli problémů, jasně a srozumitelně. Energie purpuritu harmonizuje především korunní čakru, což pomáhá vytvořit pocit souladu s těmi, se kterými mluvíte.

Pomáhá odstranit překážky, které mohou limitovat osobní růst, stejně tak je vhodný k potlačení pracovních problémů.

Svými silnými metafyzickými vlastnostmi je vhodný pro tlumení stresu a úzkosti. Purpurit v sobě ztělesňuje energii fialového plamene, přináší silný pocit pohody a mírumilovnosti a tím poskytuje psychickou ochranu a je kamenem vhodným pro meditace, ovlivněním čelní čakry pomáhá poznat duchovní význam života.

Purpurit je vhodný k prolomení starých vzorů a životních návyků, ke změně způsobu, jakým život žijeme, pokud toužíme po změně. Může být proto užitečný jak v práci, tak ve vztazích, k podpoře nových rozhodnutí, navíc pomáhá odstranit negativitu z okolního prostředí.

Se kterými kameny je vhodné purpurit kombinovat?

s labradoritem a variscitem pro posílení správného nasměrování osobní energie a záměrů,

s unakitem, hematitem, ametystem, dumortieritem nebo černým obsidiánem pro zbavení se jakýchkoli závislostí,

s černým turmalínem (skorylem), granátem, hematitem a staurolitem pro uzemnění a navození harmonie,

s lepidolitem, variscitem a s čaroitem pro harmonizaci srdeční čakry,

se sugilitem a tanzanitem pro duchovní poznání.

Léčebné využití purpuritu

Nejlépe je použít purpurit jako amulet, vhodný pro potlačení životního trápení a bolesti, nepohodlí, úrazu nebo nemoci. Pomáhá zmírnit stres a zklidnit nervový systém.

Google Pinterest sdílej článek