ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůVivianit

Vivianit

Krystaly velmi vzácného minerálu vivianitu mohou být bezbarvé, světle zelené, tmavě modré, tmavé modro-zelené, indigově modré nebo černé, se stupněm tvrdosti 1,5 až 2. Krystaly snadno oxidují, a proto se z čirých krystalů stávají časem tmavé modré až tmavě modro-zelené. Vivianit má obdobné chemické složení jako turmalín.

Indigově modrá barva vivianitu je spojená s ctností a vyzrálostí. Je barvou lidí narozených v zimním slunovratu, a to od 20. ledna do 18. února. Indigo v sobě spojuje intuici fialové barvy a důvěru modrého paprsku. Vivianit se používá k vyrovnání korunní čakry, k odblokování energie. Když je korunní čakra nevyvážená, chybí inspirace, nápady, je omezeno vlastní vědomí, jsou potíže pochopit vztahy, chybí sny.

Vivianit krystal

Vivianit se tradičně používá jako velmi silný amulet proti fyzické újmě. Podporuje upřímnost, laskavost a velkorysost. Harmonizuje krční čakru.

Vivianit je velmi silný ochranný kámen a jako talisman je vhodný pro ochranu zejména blízkých osob, majetku a fyzického bezpečí. Používá se pro získání bohatství a celkového úspěchu a zlepšení nejen v životě materiálním, ale i duchovním.

Ve Feng Shui je vivianit spjat s energií vody a ta je tradičně spojována se severní částí domu nebo místnosti. Tato energie podporuje kariéru a úspěchy v osobním životě.

Vivianit pomáhá projasnit mysl a tím je výborným meditačním kamenem.

Šperky s vivianitem jsou velmi vzácné a na trhu se objevují jen zřídka.

Vivianit přívěsek stříbro 1 11

Google Pinterest sdílej článek