ÚvodVše o kamenechKameny dle ZvěrokruhuVodnář v barvomluvě indigo

Vodnář v barvomluvě indigo

                                                                       Vodnář_blog

Lidem narozeným v období od 21. ledna až 20. února, tedy VODNÁŘŮM, jsou tradičně přiřazeny drahé kameny barvy indigo.  

Vodnář patří mezi vzdušná znamení, kterému vládnou planety Saturn a Uran. Pod vlivem Saturnu jsou lidé narození ve znamení Vodnáře klidní, soustředění a vytrvalí a pod vlivem Uranu jsou originální a vznětliví. Typické pro toto znamení je nadšení pro život, charakteristická je sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít, co se naučili. Zápornou vlastností může být lenost, proto se stále musí zdokonalovat a plnit své sny a ambice.

Drahými kameny pro znamení Vodnáře jsou: akvamarín, amazonit, ametyst, amolit, amonit, Boji a Moqui kameny, angelit, aragonit, celestin, čaroit, dumortierit, fluorit, fuchsit, gagát, granát, hematit, howlit bílý (magnezit), chalcedon, chalkantit, chryzokol, chryzopras, iolit, jantar, jaspis, labradorit, lapis lazuli, křišťál, měsíční kámen, obsidián, opál, rubín v zoistu, safír, sodalit, stromatolit, sugilit, tanzanit, topaz (modrý), tyrkenit (modrý howlit), tyrkys, uvarovit.

Kameny v barvě indigo zosobňují moudrost, pravdu, důstojnost a duchovní mistrovství. 

Indigo je měkký barevný paprsek, určený pro pohled do minulosti, je barvou ctnosti a vyspělosti. Kameny této barvy jsou symbolem moudrosti. Je barvou osobních kamenů lidí narozených v době zimního slunovratu, od 21. ledna do 20. února, tj. ve znamení Vodnáře.  

Dnes synteticky vyráběná barva indigo, se původně získávala z listů indigovníku, používala se např. k barvení džínů, námořnických uniforem a pracovních oděvů.

Indigo vzácné a cenné kameny v sobě kombinují intuici fialového s důvěrou čistého modrého paprsku. Mohou pomoci najít cestu k vyšší úrovni vědomí. Jsou to krásné a silné kameny, které se používají pro pochopení složitých životních vztahů a podporu vlastního úsudku.
 
Kdy potřebujeme tmavě indigové kameny?
 
Tyto kameny se používají jako talisman pro zvýšení nebo zachování prestiže, tj. úcty a vlivu, jsou vhodné pro podporu logického uvažování, pomáhají potlačit hloupé a pošetilé jednání, prohlubují rozhodování a podporují lepší odhad. Neměly by chybět nikomu, kdo chce vnímat, cítit a prožívat život naplno.

sdalit-stromecek-stesti-vetsi-11                sodalit-tromlovany-namibie-11                       iolit-naramek-sekany-j-11                          Tanzanit surový krystal 4
 
Hlubší odstíny indigo kamenů jsou zosobněním moudrosti, podporují otevřenost, srozumitelnost a lepší komunikaci. Jsou talismany pro pomyslné otevření dveří, prolomení bariér a pochopení životních souvislostí. Tmavě indigové kameny představují poctivost, a používají se jako amulety proti lži, podvodům a trikům. Jsou to kameny duchovního růstu, porozumění a pochopení. Používají se k ochraně před případnými škodami, pro podporu duchovního bohatství, pro pravdomluvnost. Vhodným talismanem nebo amuletem je tanzanit.

Je-li indigo barva světlejší, jako např. v sodalitu nebo fluoritu, pak je indigo paprskem silné energie, propojující nás s přírodou a pomáhá nám pochopit toto spojení. Pro uvědomění si vlastního místa a postavení v životě, pro spojení fyzického těla a duše se jako talismany používají bledě modré indigové kameny, které podporují důstojnost, pokoru, skromnost a vděčnost. Jsou to kameny ctnosti a vlídného chování.

 

cakrovy-prsten-stribro-11                    akvamarin-naramek-sekany-extra-11                      tanzanit-prsten-stribro-tz09-01       tanzanit-surovy-krystal-11

I když jsou indigové drahé kameny, polodrahokamy a krystaly určeny především lidem narozeným ve znamení Vodnáře, tak to neznamená, že je nemůže mít někdo jiný, a to zejména pro jejich pozitivní účinky v oblasti fyzické, duševní a duchovní, ale třeba i jen tak – pro radost a potěšení!

Léčivé kameny Nefertitis.cz

http://www.nefertitis.cz/

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz. 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty