ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůAstrofylit

Astrofylit

Astrofylit je energeticky velmi účinný kámen, který prozáří světlem vaši mysl i duši. Tento nádherný krystal vám pomůže milovat a vážit si sami sebe. Astrofylit též pomáhá se snadněji vyrovnat s obtížnými situacemi v životě a napomáhá smířit se s věcmi, které se vašem životě dosud odehrály a se kterými se vám dosud nepovedlo se vyrovnat, věcmi které vás stále tíží a trápí.

Astrofylit bývá často nazýván jako "Kámen manželství", protože podporuje věrnost, pravdu a naprostou upřímnost mezi partnery ve vztahu. Je to „klidný a upřímný“ kámen, který přináší poznání do vašeho života a pomáhá vám provést zásadní životní změny, kterým jste se dosud v nitru bránili. A protože je astrofylit doslova kamenem světla, jeho světlá a čistá energie vám bude jakýmsi „světýlkem“ na cestě vašeho života.

Astrofylit přívěsky stříbro kolekce pro FB 2

Minerální vlastnosti astrofylitu

Astrofylit se jako minerál řadí mezi inosilikáty, kam patří také známý a oblíbený čaroit nebo rodonit. Astrofylit vytváří hvězdicovité agregáty, které tomuto kameni také daly jméno. Název astrofylit pochází z řečtiny, složením dvou slov: astron, které znamená „hvězda“ a phyllon, které znamená „list“. Astrofylit je měkký a křehký minerál, s tvrdostí 3 – 4 na Mohsově stupnici. Byl poprvé objeven až v roce 1854 v Norsku.

Přestože je na trhu zatím poměrně dostupný, astrofylit je relativně vzácným kamenem, protože se vyskytuje jen na několika málo místech na světě, především v Rusku na Kolském poloostrově. Vedle Ruska je už jen několik lokalit v Kanadě (provincie Qubec), USA (Colorado), Norsku a Grónsku.

Astrofylit se nachází v odstínech zlatožluté, bronzové či dokonce až měděné barvy. Opravdu unikátní kousky v sobě mají někdy i záblesk modré barvy. Astrofylit je v surovém stavu neuvěřitelně krásným kamenem, protože jeho jehlice odrážejí světlo a astrofylit se doslova třpytí záblesky měděné nebo bronzové barvy. Jeho jehlice vytváří krásný ornamentální kontrast se světlým podložím, ve kterém se nacházejí. Astrofylit je vskutku velmi dekorativní kámen, proto je tolik oblíbený především ve výrobě šperků, kde se používá hlavně v surovém stavu.

Astrofylit pro článek

Metafyzické vlastnosti astrofylitu

Astrofylit je kamenem, který vám pomůže kráčet kupředu vaší životní cestě vždy, když po vás život požaduje učinit zásadní rozhodnutí – a tak vám může pomoci najít svou správnou cestu. Astrofylit povzbuzuje a posiluje naši energii ve všech úrovních - duchovně, mentálně, emocionálně i fyzicky. Astrofylit je proto velmi užitečný kámen pro všechny, kdo se chtějí zbavit návykového chování. Ať to může být závislost na kouření, alkoholu nebo drogách, astrofylit pomáhá najít v sobě sílu se těchto návyků zbavit.

I když v sobě astrofylit nese krásnou, čistou a klidnou energii, přesto je řazen mezi kameny, patřící elementu Bouře. Je proto kamenem pro psychickou ochranu, astrofylit pomáhá přinést do duše i mysli klid, poskytuje ochranu proti stresu ze zaměstnání a tlumí depresivní pocity. Chrání před ošklivými nočními můrami a negativními sny. Udává se, že pomáhá ochránit svého nositele proti nemorálním a nepoctivým lidem povahám.

Astrofylit působí pozitivně pro uvědomění si sama sebe a pro následné získání sebevědomí. Lidem, kteří strádají pocity méněcennosti, pomáhá začít milovat sebe sama.

V partnerských vztazích astrofylit mnohdy pomáhá pro souznění duší v partnerském vztahu. Je kamenem, který může akcentovat všechny minulé pozitivní zkušenosti, které jste spolu s partnerem prožili a posiluje tak partnerské vztahy

Astrofylit a harmonizace čaker

Astrofylit posiluje svou energií správné fungování čakry třetího oka a korunní čakry. Udává se však, že je obecným kamenem, který pomáhá s harmonizací všech čaker, protože umí svou energií pozitivně naladit všechny vibrace od nejnižších až po nejvyšší..

Astrofylit přívěsek stříbro

Astrofylit a kombinace s jinými kameny

Pokud budete kombinovat astrofylit s vltavínem, může vám pomoci vám vytvořit si pozitivní důvody, proč stojí za to žít váš život, jaký je jeho konkrétní účel a cíl. Pokud se někdy dostanete do silné životní krize, kombinujte astrofylit s chromdiopsidem, pomůže vám najít vnitřní sílu se s touto krizí vyrovnat. Pokud je váš život příliš „rozevlátý“ a potřebuje v něm najít nějaký kotvící bod, potom můžeme kombinovat astrofylit s uzemňujícími kameny, jako je třeba černý turmalín – skoryl, onyx nebo černý obsidián.

Astrofylit a dobíjení energie

Energii astrofylitu dobíjejte nejlépe položením na parapet okna, na který dopadá měsíční světlo, popřípadě venku za měsíčního svitu, dejte však pozor na vlhkost v okolním prostředí. Odebrat z astrofylitu negativní energie a dobít jej pozitivní energií můžete též tím, že jej položíte vedle křišťálu tak, aby se oba kameny vzájemně dotýkaly. Energii surového astrofylitu však nikdy neobnovujte pod tekoucí vodou nebo vykuřováním!  

 

Google Pinterest sdílej článek