ÚvodVše o kamenechRady a tipy ke kamenůmVykuřování a očista léčivých kamenů

Vykuřování a očista léčivých kamenů

Vykuřování je očistná metoda používaná po mnoho let, ale není známo, kdy přesně se s ní začalo. Co víme, je, že už před stovkami let byl pro původní severoamerické Indiány vykuřovací rituál způsobem, jak očistit sebe samé od negativních energií a získat pocit klidu a harmonie v těle nebo nějakém předmětu, stejně jako v domově nebo prostoru kolem nich. Většina z nás je přesvědčena, že tělo a domov či objekty jsou tvořeny pouze fyzickou hmotou. Nicméně ony v sobě nesou vlastní tichou, nehmotnou energii.

Všechno má auru
Tato tichá energie je více známá jako aura. Aura je často popisována jako "osobitá atmosféra obklopující daný zdroj." Všechno kolem nás má auru. Rostliny, zvířata, lidé, minerály a dokonce i sama Země.

Někdy, jak jdeme životem, máme tendenci se cítit unavení, občas se cítíme velice nesví, nebo máme pocit, že vše leží jen na našich bedrech. Příčinou toho jsou často negativní nebo nezdravé energie kolem nás. Některé z nejběžnějších příkladů působení negativních energií jsou:
• problémy v domácnosti
• deprese
• nemoc
• obavy ze ztráty milovaného člověka
• nebo jen prostě máte pocit špatného dne

Nejlepší způsobem, jak se zbavit těchto pocitů, je odstranit negativní energie, které jsou jejich příčinou. Můžete to poměrně snadno udělat s pomocí vykuřování.

Chcete-li správně provést vykuřovaní sebe samých nebo nějakého předmětu nebo prostor ať již doma nebo v práci, budete potřebovat:
• buď vykuřovací svazek bylin anebo dřeva pro vykuřování
• velký ptačí brk (pokud chcete vykonat vykuřovací rituál stejně, jako jej provádějí severoameričtí Indiáni – jinak se lze bez ptačího brku obejít – použít třeba improvizovaný vějíř z papíru, ruku apod.)
• Svíčku a samozřejmě zápalky
• Velkou přírodní mušli nebo vykuřovací misku či kadidelnici (ale lze použít malou keramickou nebo kamennou misku, které jsou odolné žáru – nejlépe s trochou jemného písku)
Vykuřovací svazky jsou nejčastěji vyrobeny z šalvěje a sladké trávy, nebo šalvěje a cedru. Obě součásti vykuřovacího svazku hrají v procesu vykuřování důležitou roli. Šalvěj se používá k odstranění negativních energií, duchů a vlivů, zatímco sladká tráva nebo cedr bude sbírat nové a pozitivní energie.
Pozitivní naladění s pomocí vykuřování nepřijde přes noc. Bude to trvat nějaký čas a dostatečné množství praxe, než se naladíte do sebe samých či třeba do vašeho léčivého kamene; ale jakmile se to stane, budete to vědět.


Vykuřování sebe sama
Chcete-li začít, zapalte svíčku. Použijte svíčku k zapálení jednoho konce vykuřovacího svazku. Držte svazek v plamenu svíčky tak dlouho, dokud celý konec svazku nezačne žhnout. Jemnými pohyby vykuřovacího svazku vzduchem uhaste plamínky, aby svazek začal jen doutnat a vydávat kouř. Umístěte vykuřovací svazek do mušle nebo misky a umístěte ji na zem.
Vykročte pravou nohou přes mušli (nebo misku) tak, aby noha prošla skrz kouř. Zvedněte mušli a použijte ptačí pero tak, abyste nasměrovali závan kouře směrem k tělu, přitom pomalu zvedejte mušli ze země.
Představte si, jak negativní a nežádoucí energie opouští vaše tělo skrz kouř. Můžete při tom nahlas žádat: "všechny síly, které jen jsou, odstraňte všechny negativní a nechtěné energie." Pokračujte v pohybu kouře ze strany na stranu, jak budete pohybovat mušlí směrem nahoru až na dosah hrudníku a krku oblasti.
Na tomto místě můžete obklopit hlavu kouřem a potom zopakovat postup zpět směrem dolů. Tentokrát můžete říci nahlas: "všechny síly, které jen jsou, vyplňte mě prosím novou a pozitivní energií". Když se dostanete až k chodidlům, položte mušli na zem a vystupte z kouře tentokrát levou nohou. Můžete opakovat tento postup vykuřování ​​tolikrát, kolikrát a jak často budete chtít.


Vykuřování vašeho domova nebo místa
Tento rituál se provádí obdobně, jako vykuřování sami sebe. Začněte v nejsevernějším rohu vašeho domova a dále postupujte ve směru hodinových ručiček z místnosti do místnosti. Vřele doporučujeme během vykuřování otevřít všechna okna a dveře, aby se nežádoucí energie mohla snadno jimi dostat pryč.
Postupně vykuřte odshora dolů všechny rohy v každém pokoji či prostoru. Můžete také pálit šalvěj nebo cedrové dřevo kdykoliv v době mezi jednotlivým vykuřováním vašeho domova.
Vykuřování může efektivní a také zábavný způsob, jak očistit vaše prostředí od všeho zlého a negativního.


Chcete-li více vědět o dalších způsobech očisty léčivých kamenů, přečtete si článek na našem blogu.


© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@efertitis.cz.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty