ÚvodVše o kamenechFeng ShuiBílá ve Feng Shui

Bílá ve Feng Shui

Bílé krystaly, minerály a kameny přinášejí sílu osvícení. Bílá je symbolem čistoty, jednoty a nevinnosti, symbolem energie, povzbuzuje sebepoznávání, myšlenkové pochody a vnímání vlastního vědomí.
Přirozená síla bílé se odráží v paprscích Měsíce. Je barvou počátků a konců, je studenou barvou noci, pomáhá nám vidět věci za běžných okolností skryté stejně tak, jako Měsíc je jediným osvětlením v tmavém nočním světle.  
Bílá zosobňuje narození a regeneraci. Je barvou zasněžené krajiny, barvou protikladů, ale také svobody a naděje.  

Bílé krystaly, kamínky a minerály potřebujeme pro podpoření soudržnosti, k dosažení osvícení, k posílení čistoty a jednotnosti a k odstranění zábran.

Bílé krystaly patří do duchovního světa, který můžeme cítit, ale je nám skrytý. Bílé krystaly jsou našimi průvodci, jsou vodítky k porozumění a znalostem, o kterých nevíme, že existují.

Ve Feng Shui bílá představuje energii kovu inteligenci, tvořivost a sílu léčení. Je energií myšlenek, těžká, často destruktivní, avšak nezbytná pro naše životy.

Kovový prvek je symbolizován stříbrnou, šedou a bílou barvou a kameny se používají v místnostech, které jsou určeny pro naše soustředění se, sílu myšlení a podporují schopnost být takovými, jakými bychom být měli.
Energie kovu je tradičně spojována se severozápadní a západní částí místnosti, bytu nebo domu. Podporuje tvořivost, soust ředění a je energií vlastního úsilí a odhodlání.

Mezi kameny symbolizující energii kovu patří např. bílý kalcit, skolecit, selenit, bílý howlit, opalit, měsíční kámen aj.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty