ÚvodVše o kamenechKameny pro čakryČakra srdce - Anahata

Čakra srdce - Anahata

Čakra srdce Anahata, 4. čakra pozitivně ovlivňuje komplexní emoce, soucit, oddanost, bezpodmínečnou lásku a blahobyt. Její barva je zelená nebo růžová. Zelená symbolizuje produktivitu, pokrok, prosperitu a materiální úspěch. Zelená je barvou růstu, ztělesněním životní síly zrození, vývoje a neustálé obnovy přírody. Je barvou lidí, kteří se narodili v srdci jara, od 21. dubna do 21. května, tedy Býků.

Růžová je symbolem lásky, krásy a uzdravování, je talismanem lásky a partnerských vztahů.

Čtvrtá čakra vytváří střed systému čaker. V ní se spojují tři spodní fyzicko-emoční centra se třemi horními duchovními. Jejím symbolem je šestiúhelník. Elementem je vzduch a smyslem hmat, což naznačuje nestálost srdce, kontakt, dojetí, přijímání dotyků. Nacházíme zde schopnost vciťovat se, soucítit, naladit se na druhé, prožívat. Úloha čakry je sjednocení skrze lásku.

Čtvrtá čakra ve své očištěné formě je srdcem, centrem opravdové lásky, které není možno mít či zranit.

Je-li čakra srdce dokonale otevřená a působí v harmonii s ostatními čakrami, stáváme se prostředníkem lásky. Vyzařujeme teplo, lásku a energii, což otvírá srdce ostatním. Jsme vyrovnaní, citoví, otevření, ochotní dávat i přijímat. V případě disharmonie nebo blokády se objevuje přecitlivělost, osamělost nebo závislost na ostatních, přehnaná kritičnost, majetnické přivlastňování druhých a kladení na ně přemrštěných požadavků, nevyrovnanost, bezcitnost, bezohlednost.

Umístění: je umístěna uprostřed hrudníku v oblasti srdce.

Barva: zelená, ale také růžová.

Element: vzduch.

Smyslová funkce: hmat.

Základní princip: odevzdanost.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty