ÚvodVše o kamenechKameny dle ZvěrokruhuBýk v barvomluvě zelené

Býk v barvomluvě zelené

                                                       Znamení Býka 

 

Lidem narozeným v období od 21. dubna do 21. května, tedy BÝKŮM, jsou tradičně přiřazeny zelené drahé kameny.

Býk patří mezi zemská znamení, kterému vládne planeta Venuše. Převládajícími vlastnostmi jsou síla a energie, dále výdrž, houževnatost a rozhodnost. Pro Býky je typická tvrdohlavost a neústupnost, s často emotivním jednáním. Jsou trpěliví a mají cit a vztah ke všemu krásnému a příjemnému.

Drahé kameny pro znamení Býka jsou: achát, akvamarín, avanturín, azurit, beryl, Boji a Moqui kameny, citrín, epidot, girasol, chalcedon, chiastolit, chryzokol, jadeit, karneol, korál, kunzit, kyanit, lapis lazuli, lávový kámen, malachit, rodonit, růženín, safír, sardonyx, selenit, serpentin, shattuckit, smaragd, topaz, zelený turmalín, tygří oko, unakit, záhněda.

                             Malachit tromlovaný          Serpentin (atlantisit + stichtit) - stříbrné náušnice       Smaragd - stříbrný přívěsek    

Stejně jako na jaře pokračuje zesilování slunečních paprsků, tak probouzením se přírody se mění pusté krajiny na svěží přírodu, kdy listy rostlin a stromů se začínají objevovat v nespočetných odstínech zelené. Svěží přírodu představuje nejen zeleň vegetace, ale také drahé kameny zelené barvy a minerály, které se nazývají „krystaly růstu“. Jsou ztělesněním životní síly zrození, vývoje a neustálé obnovy přírody. Jsou osobními kameny lidí, kteří se narodili v srdci jara, tedy BÝKŮ.

Zelené drahé kameny jsou vhodné k podpoře nových vztahů, výchovy, podnikatelských aktivit a jsou symboly života ve všech jeho projevech. Podporují růst a rozvoj a v tomto ohledu jsou výbornými talismany pro uskutečnění plánů, ale také ke zvyšování úsilí o nový život v rodině.

Zelené kameny jsou paprskem produktivity, pokroku, prosperity, materiálního úspěchu a naděje na povýšení v zaměstnání. Používají se pro nové začátky, růst a sílu. Jsou vhodnými talismany pro podporu nového života, plodnosti a celkové obnovy, a pro zvýšení úsilí zaměřené na kariérní postup.

Kdy potřebujeme zelené kameny tmavších odstínů?

Avanturín nebo zelený turmalín v sobě mají silný prvek růstu potlačený hlubšími a výraznějšími tóny energie, moci, perspektivy a tajemství černé barvy způsobené příměsemi železa. Jsou krystaly fyzického růstu a vynikajícími pomocníky při úsilí stát se silnějšími, a dostat se do lepší kondice.

 

                           Chryzopras tromlovaný       Buddha náramek - zelený avanturín        Epidot a prehnit tromlovaný         Unakit tromlovaný

Tmavě zelené drahé kameny se používají pro podporu hojnosti, materiálního zabezpečení, bohatství, pro zvýšení a upevnění finančního zázemí a rodinného krbu, pro přitažení zisku a bohatství. Pomáhají fyzickému růstu, podporují zdraví, jsou ochrannými kameny proti strachu, a tím zvyšují pocit bezpečí. Dodávají nespoutanou životní energii a prohlubují štěstí.

Světlé zelené kameny jsou vynikající pro podporu duchovního růstu a posunutí nových začátků k vyššímu cíli.  Pomohou nám zaměřit se na naše úsilí s cílem zlepšit oddanost našim vysokým ideálům a odhodlanost je postupně naplnit.
Světle zelená barva krystalů podporuje duchovní růst a vývoj, vyzdvihuje sílu charakteru a hodnotu a důležitost každého z nás.  

I když jsou zelené drahé kameny, polodrahokamy a krystaly určeny zejména lidem narozeným ve znamení Býka, může si je samozřejmě pořídit kdokoli jiný. Nejen pro jejich pozitivní účinky v oblasti fyzické, duševní a duchovní, ale třeba i jen tak, třeba proto, že jsou krásné, nebo pro radost a potěšení!

Léčivé kameny Nefertitis.cz

http://www.nefertitis.cz/

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz. 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty