ÚvodVše o kamenechKameny pro čakryČakra Třetího oka - Ajna

Čakra Třetího oka - Ajna

Čakra Třetího oka nebo také čelní čakra - Ajna (výslovnost: ádžna), 6. čakra pozitivně ovlivňuje intuici, vnitřní vedení, vědomí a dává do rovnováhy naše vlastní „já“. Její barva je indigo, je symbolem moudrosti, otevřenosti, srozumitelnosti a lepší komunikace. Je barvou lidí narozených v době zimního slunovratu, od 21. ledna do 20. února, tj. ve znamení Vodnáře.
 
Každé realizaci v našem životě předchází myšlenky, představy, které mohou vycházet buď z podvědomých emočních vzorů, nebo může být jejich zdrojem poznání skutečnosti. Šestá čakra je v našem životě sídlem uvědomovacích procesů, můžeme tak vytvářet nové reality a staré rušit.

Šestou, čelní čakrou se dovršuje vědomé vnímání bytí. Je to sídlo vyšších duchovních sil, intelektuálních schopností, rozlišování, paměti a vůle. Na tělesné rovině pak představuje čakra „Třetího oka" nejvyšší řídí centrum centrálního nervového systému.

Při správné funkci je šestá čakra zdrojem kreativity, inteligence a rozhledu, podporuje naši představivost a vnímavost. Při harmonické funkci šesté čakry je dobře vyvinutá vyschopnost vizualizace a chápeme mnohé souvislosti intuitivně.
Blokády a disharmonie se projevují životem bez plánu, nestabilností, častou změnou partnerů, pracovních míst a bydliště. Dále též pokusy působit na druhé lidi demonstrací vlastní moci nebo uspokojení vlastních myšlenek. V takovém případě bývá ještě obvykle porušena čakra solar-plexu a málo rozvinutá čakra srdce a temene hlavy.

Umístění: je umístěna na čele mezi obočím.

Barva: indigová (královská modř). 

Element: světlo.

Smyslová funkce: všechny smysly, také nadsmyslové vnímání.

Základní princip: poznání bytí, vidět.

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty