ÚvodVše o kamenechFeng ShuiČerná ve Feng Shui

Černá ve Feng Shui

Černé krystaly, minerály a kameny jsou symbolem síly a ochrany. Černá značí absenci světla, např. tmavá noční obloha mezi hvězdami. Temná noc je vnímána jako čas neklidu, lidé se obvykle bojí věcí neznámých. I když je tato barva často vnímána negativně a spojována s něčím, co končí, neboť vyjadřuje smutek, přesto se kameny černé barvy používají jako amulety, chránící před neklidem, strachem, obavami a úzkostí. Tradičně se kousek černého kamene pokládal ke vstupním dveřím, abych ochraňoval obydlí. Skoryl (černý turmalín) a onyx se používají jako ochrana před fyzickým strádáním. Černá by měla posilovat odvahu, fyzické a duševní síly.

Černé krystaly se vzájemně v účinku podporují se zelenými kameny (osobní kameny lidí narozených ve znamení Býka, tj. od 20. dubna do 21. května). Společně poskytují bezpečí a jistotu. 

Černá ve Feng Shui představuje energii vody. Kameny této barvy jsou vhodné pro jakýkoliv prostor, který se používá k odpočinku, meditaci, relaxaci nebo modlitbě. Energie vody je tradičně spojována se vstupem nebo se severní částí místnosti, bytu nebo domu. Je spojena s oblastí kariéry a životní cesty. Chcete-li zachovat svůj život v pohybu směrem vpřed k vytyčeným cílům, využijte k tomu energii vodních prvků. 

Voda, to je energie ticha, síly, klidu a očisty. Je ztělesněním nerealizovaných možností a schopností. Je poddajná a velmi silná. Vodní prvek přináší sílu regenerace a znovuzrození, je energií kruhu života. 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty