ÚvodVše o kamenechAtlas kamenůDendritický achát

Dendritický achát

Dendritický achát je znám jako kámen hojnosti a plodnosti ve všech oblastech života, včetně podnikání. Staří Řekové věřili, že když tento kámen dají do polí, zajistí jim bohatou a dobrou úrodu. Historicky byl achát objeven s artefakty neolitických lidí, kdy byl používán jako amulet.

Minerální vlastnosti dendritického achátu

Achát obecně je vrstevnatá odrůda chalcedonu, mineralogicky patřící do skupiny křemene. Dendritický achát (někdy nazývaný též scénický nebo také stromečkový) sice nemá charakteristické pruhy běžných achátů, ale i přesto je do skupiny achátů zahrnut. Dendritický achát je obvykle bezbarvý, bílý nebo šedý, obsahuje inkluze železa nebo manganu, zvané dendrity, které svým uspořádání připomínají větvičky keře, kapradí nebo kousky dřeva. Méně časté jsou acháty zelené barvy s bílými inkluzemi.

Achát scénický dendritický detail - obraz

Metafyzické vlastnosti dendritického achátu

Achát je obecně považován za stabilizující kámen, mající posilující vliv. Podporuje zejména vytrvalost a trpělivost, klid a vnitřní harmonii. Je ideální pro sebepoznání a uložení si vzorů a hranic, které tvoří vlastní zkušenosti. Tradičně je achát používán jako talisman pro nové začátky, změny nutné k dosažení požadovaných výsledků a k seberealizaci.
Dendritický achát je svým vzhledem silně spjat s přírodou, podporuje vnitřní stabilitu, vyrovnanost a vyzrálost, čímž zároveň posiluje i sebevědomí. Používá se k překonání citového vypětí, k překonání negativity spojené s hněvem, k podpoře lásky a odvahy.

Achát se doporučuje jako ochranný krystal v těhotenství, dále pro partnery k zachování věrnosti a posílení lásky a jako amulet pro cestovatele, k odvrácení nehod.

Dendritický achát je vhodný pro podporu těch částí těla, které svým vzhledem připomíná, tj. zejména krevního řečiště, kosterní a nervové soustavy.

Achát scénický dendritický přívěsek stříbro velký

Dendritický achát a harmonizace čaker

Šedé dendritické acháty stimulují kořenovou čakru, která se nachází na spodní straně páteře a ovládá energii pro pohyb a pocit z pohybu, je základem pro fyzickou a duševní energii pro celé tělo. Když je kořenová čakra v rovnováze, fyzické tělo má sílu a výdrž a duševní energie se projeví v podobně pocitu bezpečí a vlastní síly, což může vést k nezávislosti. Šedý dendritický achát ztělesňuje stříbrný paprsek odrážející cestu k našemu vědomí. Pomáhá najít význam dění a jako talisman je vhodný pro meditace a nalezení skutečného životního cíle.
Bílé dendritické acháty stimulují korunní čakru, která se nachází v horní části hlavy a je vstupní branou do rozšířeného vesmíru mimo naše tělo. Řídí procesy myšlení a reakce na okolní svět, je pramenem naší víry a zdrojem duchovního vnímání. Je-li korunní čakra v rovnováze, jsou v rovnováze i naše energie. Bílý dendritický achát ztělesňuje čistotu, jednotu a nevinnost, představuje bílé paprsky Měsíce. Je vhodným talismanem pro porozumění a poznání sebe sama.
Zelené dendritické acháty stimulují srdeční čakru, která se nachází v blízkosti středu hrudní kosti, reguluje interakci s vnějším světem a jej zodpovědná za naše reakce na něj. Pomáhá vyrovnat se s prostředím, ve kterém žijeme, pochopit vlastní potřeby a emoce, a přijmout změny. Zelený dendritický achát je krystalem růstu, ztělesňuje sílu narození, vývoje a vytváření síly a neustálého obnovování přírody. Je vhodným talismanem tělesného růstu, síly a bezpečí.

Achát scénický dendritický přívěsek stříbro 1 13

Dendritický achát a znamení Zvěrokruhu

Dendritický achát je kamenem vhodným pro lidi narozené ve znamení Blíženců, tj. od 22. května do 21. června. Blíženci patří mezi vzdušná znamení, vládne jim planeta Merkur. Charakteristická je pro ně podvojná, kolísavá povaha a záliba v protikladech. Lidé narození v tomto znamení jsou bystří a velmi inteligentní a bývají mnohostranně nadaní.

Dendritický achát a jeho využití ve Feng Shui

Ve Feng Shui je dendritický achát považován za krystal sounáležitosti, kreativity a hledání cesty. Přináší sílu soustředění, odhodlání a nové začátky. Zvyšuje vitalitu, podporuje hojnost a udržuje fyzickou sílu. Tradičně je spojován se severozápadní a západní stranou místnosti (kovový prvek) nebo s východní a jihovýchodní (prvek dřeva).

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty