ÚvodVše o kamenechFeng ShuiFeng Shui Bohyně Tárá

Feng Shui Bohyně Tárá

Bohyně Tárá (Tara) je jedna z nejznámějších bohyní v buddhistickém světě. Překlad jejího jména je doslova „Vysvoboditelka“. Ve Feng shui se nachází v podobě výšivek až po barevné sochy. Tara má mnoho forem, mnoho barev a různých forem energie. Mezi nejoblíbenější patří zelená a bílá Tara, přičemž obě jsou označovány za „bohyni Matku“ a představují silný a ochranný proud soucitu. Dále existuje černá, červená, žlutá a modrá.

Tara je bohyní soucitu a matka osvobození. Její energie zahrnuje i úsilí, které se odráží v úspěchu obecně nebo při konkrétních činech. Nemusí se jednat jen o světské úspěchy, i když žlutá Tara je spojena s bohatstvím a prosperitou. Černá Tara představuje moc, modrá Tara schopnost přeměnit hněv. 

Tara je obecně vnímána jako bytost, která může lidem pomoci před hrozícím nebezpečím, k léčení nemocí a zdolání všech možných druhů překážek.

Žlutá Taramůže být požádána o pomoc s bohatstvím nebo hmotným majetkem.
Černá Tara představuje sílu vnitřní i vnější.
Červená Tara představuje energii a aktivitu všeho dobrého, pomáhá aktivovat energii k dosažení cílů.
Modrá Tara přetváří hněv.

Zelená Tara

Zelená je univerzální barvou léčby, regenerace a růstu. Zelená Tara ztělesňuje léčivou energii uvolnění ze strachu a nevědomosti. Lidská nevědomost přichází v mnoha formách, od žárlivosti až po hrdost a je to právě zelená, která přináší povědomí a úlevu od negativních aspektů. Zelená symbolizuje živou energii, což je vysvětlení pro to, že zelená Tara je považována za bohyni činu – akce. Je často zobrazována s pravou nohou směrem dopředu, což znamená krok směrem vpřed. Dalším aspektem zelené je svěžest, která odráží mladistvost a hravost zelené Tary. Představuje aktivní, energickou stránku soucítění. Je národní ochránkyní Tibetu.

Hlavním rysem všech sošek, bez ohledu na to, jakou barvu vyjadřuje jejich specifická energie, je vždy ženská podoba.

Nejvhodnější místo pro zelenou Taru

Zelená Tara je spojována s východní nebo jihovýchodní oblastí domu, bytu nebo místnosti. Nikdy nesmí být umístěna na podlaze, dále v kuchyni nebo v koupelně. Výška umístění je nejméně 1 m nad zemí. Je vyzařováním silné energie soucitu, uzdravení ze strachu a pomáhá odstranit překážky.

Bílá Tara, která je nazývaná též "Matkou všech Buddhů", je dokonalým ztělesněním laskavé moci, moudrosti a čistoty.
 
Bílá Tara vyjadřuje specifickou energii čistoty, pravdy a síly, což jsou jen některé z aspektů bílé barvy. Někdy je nazývána též Tara se sedmi očima, protože kormě třetího oka je zobrazena s očima v rukou a nohou, čímž vidí veškeré lidské utrpení a také povzbuzuje k rozvíjení ostražitosti a vnímání okolní energie.

Stejně jako bílá barva je považována za nejvyšší barvu v mnoha mystických tradicích, protože v sobě obsahuje všechny barvy, tak je Bílá Tara považována za nejsilnějších ze všech Tar, protože je ztělesňuje všechny.

Bílá Tara je zobrazena všude v lotosovém postavení s chodidly nohou směřujícími nahoru (diamantový lotus). Její levá ruka je zdvižená a gesto představuje ochranu a nebojácnost a její pravá ruka je gestem pro soucit. Často má bílá Tara v levé ruce modrou lotosovou květinu, znázorňující víru a nebojácnost. 
Každé gesto se nazývá „mudra“, slovo pochází ze sánskrtu a označuje tisíce let starou indickou techniku, s níž lze ovlivňovat energetické proudění v těle. Bílá Tara je energií zdraví a dlouhověkosti. Ztělesňuje plodný, mateřský aspekt soucítění.

Nejvhodnější místo pro bílou Taru

Bílá Tara je spojována s jihozápadní, východní a severní oblastí vašeho domu, bytu či místnosti. Nikdy ji neumisťujte na podlahu, dále do kuchyně nebo do koupelny. Výška umístění je nejméně 1 m nad zemí. Její energie pomáhá překonat strach, obavy a iluze.

http://www.nefertitis.cz/

bílá soška zelená Tara 17294 1

Důležité upozornění: všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, vždy vyhledejte svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

© 2014 www.nefertitis.cz. Tento článek jako celek ani jeho části nesmí být kopírován a rozšiřován bez předchozího písemného souhlasu www.nefertitis.cz. Naše články jsou chráněny ochranou Copyscape a jejich kopírování je dohledatelné a prokazatelné. V případě, že byste informace z článku chtěli použít pro svůj blog apod., rádi vám texty i obrázky poskytneme, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím emailu na info@nefertitis.cz. 

Google Pinterest sdílej článek

Související produkty