ÚvodEsoterikaFeng ShuiSochy a sošky

Feng Shui bílá soška bohyně Bílá Tárá

Feng Shui bílá soška bohyně Bílá Tárá

Krásná Feng Shui soška bohyně Bílá Tárá. Soška je vyrobena z polyresinu (odolné pryskyřice) imitující bílý mramor. Výška je cca 15 cm. Tara je obecně vnímána jako bytost, která může lidem pomoci před hrozícím… více »

Dostupnost:
poslední  2 ks
Doručíme
Doručíme do pondělí 29. 04.
Kód produktu:
X217293P
Vaše cena:
599 Kč s DPH

Nakupte a získejte dopravu za 55 Kč
zobrazit možnosti dopravy

Česká pošta - Balík do rukyČeská pošta - Balík do ruky85 Kč
Česká pošta - Balík na poštuČeská pošta - Balík na poštu80 Kč
GLS kurýrní služba79 Kč
UloženkaUloženka55 Kč
GLS - Slovenská republika120 Kč

Zvolte variantu:

Feng Shui bílá soška bohyně Bílá Tárá

Krásná Feng Shui soška bohyně Bílá Tárá. Soška je vyrobena z polyresinu (odolné pryskyřice) imitující bílý mramor. Výška je cca 15 cm.

Tara je obecně vnímána jako bytost, která může lidem pomoci před hrozícím nebezpečím, k léčení nemocí a zdolání všech možných druhů překážek.

Tárá (Tara) je jedna z nejznámějších bohyní v buddhistickém světě. Překlad jejího jména je doslova „Vysvoboditelka“. Ve Feng shui se nachází v podobě výšivek až po barevné sochy. Tara má mnoho forem, mnoho barev a různých forem energie. Mezi nejoblíbenější patří zelená a bílá Tara, přičemž obě jsou označovány za „bohyni Matku“ a představují silný a ochranný proud soucitu. Dále existuje černá, červená, žlutá a modrá.

Tara je bohyní soucitu a matka osvobození. Její energie zahrnuje i úsilí, které se odráží v úspěchu obecně nebo při konkrétních činech. Nemusí se jednat jen o světské úspěchy, i když žlutá Tara je spojena s bohatstvím a prosperitou. Černá Tara představuje moc, modrá Tara schopnost přeměnit hněv. 

Bílá Tara, která je nazývaná též "Matkou všech Buddhů", je dokonalým ztělesněním laskavé moci, moudrosti a čistoty.
 
Bílá Tara vyjadřuje specifickou energii čistoty, pravdy a síly, což jsou jen některé z aspektů bílé barvy. Někdy je nazývána též Tara se sedmi očima, protože kormě třetího oka je zobrazena s očima v rukou a nohou, čímž vidí veškeré lidské utrpení a také povzbuzuje k rozvíjení ostražitosti a vnímání okolní energie.

Stejně jako bílá barva je považována za nejvyšší barvu v mnoha mystických tradicích, protože v sobě obsahuje všechny barvy, tak je Bílá Tara považována za nejsilnějších ze všech Tar, protože je ztělesňuje všechny.

Bílá Tara je zobrazena všude v lotosovém postavení s chodidly nohou směřujícími nahoru (diamantový lotus). Její levá ruka je zdvižená a gesto představuje ochranu a nebojácnost a její pravá ruka je gestem pro soucit. Často má bílá Tara v levé ruce modrou lotosovou květinu, znázorňující víru a nebojácnost. 
Každé gesto se nazývá „mudra“, slovo pochází ze sánskrtu a označuje tisíce let starou indickou techniku, s níž lze ovlivňovat energetické proudění v těle. Bílá Tara je energií zdraví a dlouhověkosti. Ztělesňuje plodný, mateřský aspekt soucítění.

Nejvhodnější místo pro bílou Taru

Bílá Tara je spojována s jihozápadní, východní a severní oblastí vašeho domu, bytu či místnosti. Nikdy ji neumisťujte na podlahu, dále do kuchyně nebo do koupelny. Výška umístění je nejméně 1 m nad zemí. Její energie pomáhá překonat strach, obavy a iluze.

Více o bohyni Tárá se dozvíte na: bohyně Tárá

 

Související produkty